Ciemny motyw aplikacji Google dostępny dla każdego z Androidem. Wystarczy pobrać betę

Ciemny motyw aplikacji Google dostępny dla każdego z Androidem. Wystarczy pobrać betę

Ciemny motyw trafił do wszystkich użytkowników aplikacji Google beta na Androida, fot. Oskar Ziomek
Ciemny motyw trafił do wszystkich użytkowników aplikacji Google beta na Androida, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
18.02.2020 09:51

Ciemny motyw trafia na szerszą skalę do kolejnej aplikacji na Androida. W tym przypadku mowa o programie Google, który łączy w sobie wyszukiwarkę, funkcje głosowego asystenta, panel z polecanymi wiadomościami Discover i historię przeglądanych stron. Choć ciemne kolory nie są jeszcze dostępne dla każdego w stabilnym wydaniu, teraz wystarczy dołączyć do programu testów beta, by móc z nich skorzystać – niezależnie od wersji używanego Androida.

Ciemne kolory aplikacji Google to temat, który przewija się w sieci od wielu miesięcy, ale jego wdrożenie do stabilnego wydania aplikacji zajmuje zaskakująco dużo czasu. Ciemne motywy są dostępne od dawna między innymi w aplikacji YouTube czy nawet Centrum Pomocy, ale w przypadku Google'a trudno mówić o konsekwencji w działaniu twórców. Jak zwrócił uwagę Android Police, teraz z ciemnego motywu aplikacji powinni móc korzystać wszyscy, którzy pobiorą wersję beta.

Google w wersji beta na Androida oferuje już ciemny motyw dla każdego.
Google w wersji beta na Androida oferuje już ciemny motyw dla każdego.

Aby włączyć ciemny motyw w programie, wystarczy zajrzeć do ustawień, gdzie ciemne kolory można wymusić lub dostosować je do trybu oszczędzania energii. Użytkownicy Androida 10 powinni móc w tym miejscu dostosować aplikację do globalnych ustawień kolorów systemu.

Chociaż programy testów beta aplikacji są zwykle ograniczone do pewnej liczby użytkowników, w chwili pisania niniejszego tekstu nic nie stoi na przeszkodzie, by do tej grupy dołączyć. Aby to zrobić, można skorzystać na przykład z tego łącza. Później, a przyspieszyć cały proces, można się pokusić o wymuszenie aktualizacji aplikacji Google lub zaczekać, aż nowa wersja zostanie pobrana automatycznie. Z programu testów beta można się w każdej chwili wypisać.

Aplikację Google na Androida i iOS-a można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)