CIS4 z technologią Sandbox

CIS4 z technologią Sandbox

04.03.2010 12:40

Bez większego rozgłosu ukazała się dzisiaj nowa wersja popularnego i darmowego pakietu zabezpieczającego Comodo Internet Security, która oznaczona została jako 4.0.135239.742. Wraz z nią program doczekał się odświeżenia interfejsu graficznego, a także kilku nowych funkcji i usprawnień.

Nowa odsłona Comodo Internet Security wprowadza zintegrowany mechanizm Sandbox, którego zadaniem jest uruchamianie potencjalnie niebezpiecznych plików w całkowicie odizolowanym, wirtualnym środowisku, zabezpieczając tym samym system przed możliwą infekcją. W tym wydaniu debiutuje także funkcja livePCsupport, pozwalająca na uzyskanie pomocy ze strony ekspertów w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów. Dymki, informujące użytkownika o występujących zdarzeniach wzbogacone zostały o opcje, umożliwiające stworzenie tzw. snapshotów dla programu Comodo Time Machine lub punktów przywracania systemu. Co istotne, modyfikacji poddano sam silnik antywirusowy, który w nowej wersji charakteryzuje się lepszym wykrywaniem zagrożeń i oferuje wsparcie dla dezynfekcji zawirusowanych plików. Pojawił się również nowy skaner antywirusowy obsługiwany z wiersza poleceń, użyteczny w przypadku uruchamiania systemu w trybie awaryjnym. Na uwagę zasługuje fakt, iż producent udostępnia aktualnie jeden plik instalacyjny, który za pośrednictwem Internetu pobiera i instaluje wersję produktu zgodną z posiadanym systemem operacyjnym.

Pakiet Comodo Internet Security 4.0.135239.742 w polskiej wersji językowej dostępny jest w naszym dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Pakiety zabezpieczające.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)