Clash of Clans: darmowa strategia na smartfony z turniejem o puli nagród 1 mln dol.

Źródło: Materiały prasowe Supercell
Źródło: Materiały prasowe Supercell
Piotr Urbaniak

14.02.2019 19:57

Fiński deweloper gier Supercell nawiązał współpracę z ESL, największą na świecie firmą e-sportową. W efekcie już w marcu 2019 roku ruszą Mistrzostwa Świata w Clash of Clans.

Clash of Clans World Championship, jak brzmi nazwa imprezy w oryginale, to sześciomiesięczne rozgrywki w formacie 5v5, oparte na trybie Clan War Leagues. Uczestnicy powalczą o nagrody pieniężne o łącznej wartości 1 mln dol., co jak na grę mobilną, stanowi ogromną pulę.

Mistrzostwa rozpoczną się od jednej z sześciu rund przedkwalifikacyjnych, w których będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani. Jak twierdzi ESL, jest to szansa dla osób chcących wejść w świat e-sportu; wystarczy się połączyć poprzez grę lub ESL Play. Osiem najlepszych drużyn z każdego miesiąca weźmie udział w comiesięcznych kwalifikacjach offline, odbywających się w ESL Arenie w Katowicach. Tak zostanie wyłonionych sześciu pierwszych finalistów.

Dwie kolejne drużyny dobierze Supercell we współpracy ze społecznością Clash of Clans, na podstawie wyników uzyskanych w kwalifikacjach. Ostatecznie osiem zespołów stanie w szranki w finale, który zaplanowano na jedną z imprez ESL na terenie Niemiec.

– Jesteśmy podekscytowani, że możemy współpracować z Supercell, aby zapewnić zespołom i fanom z całego świata bezprecedensowe doświadczenie, którego punktem kulminacyjnym będzie turniej podczas jednego z naszych gigantycznych wydarzeń w Niemczech. Wykorzystując nowy format 5v5 oraz innowacyjne mobilne elementy e-sportu, program ten rozwija konkurencyjną przestrzeń dla społeczności «Clash of Clans», aby mogła udowodnić swoje umiejętności i ostatecznie wyłonić zwycięski klan – komentuje imprezę Fabian Scheuermann, wiceprezes ds. relacji produktowych i wydawniczych dla regionu EMEA w firmie ESL.

– Naszym celem jest zapewnienie publiczności Clash of Clans najwyższej klasy rozgrywek pomiędzy najlepszymi z najlepszych. Dzięki współpracy z ESL, nasi najbardziej zaangażowani gracze będą rywalizować na arenie międzynarodowej, aby raz na zawsze udowodnić, który klan jest najlepszy na świecie – dodaje Eino Joas z Supercell, główny kierownik gry.

Clash of Clans – co to właściwie jest

Za opisem z bazy oprogramowaniaClash of Clans to obecnie jedna z najpopularniejszych gier strategiczno-ekonomicznych na urządzenia mobilne. Pozwala nam przejąć kontrolę nad osadą, którą rozwijamy i prowadzimy do boju.[img=g_--x--_-_x20131112173558_0]Gra oferuje dwa tryby rozgrywki. W pierwszym dokonujemy ataków na wioski goblinów w jednej z 50 zawartych w grze misji. Złośliwe potworki nie przyjmują naszych żołnierzy z otwartymi ramionami i szykują zasadzki mające na celu unicestwienie przygotowanych jednostek. Drugim rodzajem rozgrywki jest natomiast tryb ataku i obrony przed realnymi graczami, odbywający się w sieci. Kolejno atakuje się przeciwnika, by zniszczyć jego wioskę, lub przygotowuje przeszkody utrudniające podbicie naszego obozu. (To poniekąd wariacja na temat tower defense).

Obraz

Ważnym elementem rozgrywki jest współpraca w trybie multiplayer. Gra oferuje możliwość zabawy z innymi graczami zjednoczonymi w klanach. Klany rywalizują ze sobą o miano najlepszego.

Całość rozgrywki można podzielić na dwie fazy. W pierwszej rozbudowujemy naszą bazę, powiększamy armię, dokonujemy ulepszeń. W drugiej przeprowadzamy wspomniane już ataki. Gra jest darmowa, jednak rozwój wymaga sporego inwestowania w mikropłatności bądź też poświęcenia sporej ilości wolnego czasu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)