Co nowego w Internet Explorerze na MIX 2010?

Co nowego w Internet Explorerze na MIX 2010?

Grzegorz Niemirowski
04.03.2010 01:00

Niedawno pisaliśmy o nadchodzącej konferencji MIX 2010, na której ma zostać zaprezentowany Internet Explorer 9. Pojawiły się przecieki na temat spodziewanych nowości w przeglądarce Microsoftu.

Oczekiwać można m.in. prezentacji częściowej obsługi standardu HTML5, w tym przechowywania danych użytkownika dla aplikacji webowych działających offline i zapewne także obsługi tagu video. Choć główna sesja na temat HTML5 będzie prowadzona przez Molly Holzschlag z Opery, to wierzy ona, że Microsoft także pokaże swoje osiągnięcia na polu implementacji nowego standardu. Można natomiast z pewnością spodziewać się pokazu możliwości IE9 w zakresie wyświetlania grafiki SVG. Sesję poświęconą temu tematowi prowadzić będzie Patrick Dengler z grupy produktowej IE. O zaangażowaniu Microsoftu w obsługę SVG pisaliśmy przed dwoma miesiącami. Na pewno pokazane będą też dalsze prace nad zwiększaniem wydajności przetwarzania JavaScriptu oraz obsługi CSS3. Już w listopadzie wyniki były obiecujące. Prawdopodobnie podczas konferencji zostanie udostępniona testowa wersja IE 9.

Internet Explorer 9 będzie z pewnością dużym krokiem naprzód, trudno jednak ocenić jak zbliży on przeglądarkę Microsoftu do konkurencji. Internet Explorer 8 także wnosił dużo nowego jednak już w momencie swojego debiutu był opóźniony o mniej więcej dwa lata w stosunku do innych wiodących przeglądarek internetowych. Należy też pamiętać, że niektóre nowe standardy, takie jak HTML5, nie są jeszcze ukończone i oficjalnie zatwierdzone a Microsoft woli implementować te standardy, które zdążyło zatwierdzić W3C. O tym, czy Microsoft zmieni swoje podejście i dogoni konkurencyjne przeglądarki dowiemy się już za niecałe dwa tygodnie, 15 marca, gdy rozpocznie się konferencja MIX 2010.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)