Collabora Online 2.0: LibreOffice weszło do chmury i chce być tam najlepsze

Collabora Online 2.0: LibreOffice weszło do chmury i chce być tam najlepsze

Collabora Online 2.0: LibreOffice weszło do chmury i chce być tam najlepsze
Oskar Ziomek
07.12.2016 19:47, aktualizacja: 07.12.2016 22:20

Praca w ramach pakietu biurowego, która odbywa się w trybie online ze współdzieleniem zasobów użytkowników, nikogo już dzisiaj nie dziwi. Funkcjonalność taką oferują chociażby aplikacje online Office 365 czy Dokumenty Google. Do gry dołącza teraz także druga odsłona Collabora Online – pakietu będącego internetową odmianą darmowego zestawu narzędzi biurowych LibreOffice.

Najnowsza edycja tej usługi wzbogacona została teraz o mechanizm równoczesnej edycji plików przez wiele osób. Dzięki temu, niezależnie od rodzaju pracy, jaką wykonujemy, kontakt ze współpracownikami przy współtworzeniu dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych czy prezentacji, stanie się bardziej bezpośredni i znacznie łatwiejszy.

Równoczesna edycja dokumentu przez wielu użytkowników ma być teraz dużo wygodniejsza
Równoczesna edycja dokumentu przez wielu użytkowników ma być teraz dużo wygodniejsza

Wersja 2.0 stworzona została w nadziei, że zostanie najlepszym produktem w swojej klasie, czego przy okazji prezentacji nie ukrywał Michael Meeks, główny menadżer Collabora Productivity – zespołu zajmującego się internetową implementacją LibreOffice:Naszym celem jest stworzenie najlepszego pakietu biurowego z wszystkich dostępnych, ze świetnym wsparciem i zestawem funkcji, w 100% otwartym źródłem, który pozwoli użytkownikom kontrolować ich własne dane.

Collabora Online, poza dopracowanymi aplikacjami obsługującymi najpopularniejsze formaty biurowe (w tym te, które znane są z Microsoft Office), chwali się również przemyślanymi rozwiązaniami wsparcia użytkowników oraz zapewnia stałe aktualizacje zabezpieczeń. Na stronie internetowej można już składać prośby o dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej usługi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)