Cooklet App i RAMDisk - nowości w dobrychprogramach

Cooklet App i RAMDisk - nowości w dobrychprogramach

12.03.2011 18:53

W tym tygodniu chcielibyśmy przybliżyć Wam kolejne dwa darmowe i naszym zdaniem interesujące programy, które pojawiły się na łamach portalu na przestrzeni kilku ostatnich dni. Oferowana przez nie funkcjonalność pozwala gromadzić oraz udostępniać innym użytkownikom przepisy kulinarne, a także tworzyć dodatkowy dysk twardy ulokowany w pamięci RAM.

Pierwszy z programów, na który chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę nosi nazwę Cooklet App. Jest to interaktywna książka kucharska tworzona przez użytkowników serwisu Cooklet.pl. Poza funkcją przeglądania przepisów pozwala on również na ich komentowanie, dodawanie oraz udostępnianie własnych przepisów innym użytkownikom aplikacji, sporządzanie listy zakupów i wiele więcej. Aplikacja na tle konkurencyjnych narzędzi wyróżnia się przede wszystkim dopracowanym i niezwykle wygodnym interfejsem oraz bogatą funkcjonalnością. Poza standardowymi funkcjami do gromadzenia i przeszukiwania dostępnych przepisów program umożliwia komentowanie oraz dodawanie opisów do książek kucharskich udostępnionych przez innych użytkowników. Aktualizacja danych odbywa się podczas połączenia z Internetem, jednak Cooklet pracować może także w trybie offline.

Kolejnym, rekomendowanym przez nas programem jest RAMDisk, umożliwiający tworzenie dodatkowego dysku twardego w przestrzeni pamięci RAM, którego przewagą nad standardowymi urządzeniami tego typu jest dużo większa szybkość pracy, a co za tym idzie krótszy czas dostępu do przechowywanych na nim danych. Program jest w rzeczywistości specjalnym sterownikiem, pracującym na poziomie jądra systemowego i umożliwiającym wydzielenie z przestrzeni pamięci RAM dysku, który w systemie widoczny będzie jako zwykły dysk twardy. RAMDisk dedykowany jest głównie użytkownikom posiadającym w swoich komputerach większe ilości pamięci RAM (od 2 GB wzwyż), chociaż według zapewnień producenta w przypadku tworzenia małych dysków wystarczy nawet 512 MB. Maksymalny rozmiar tworzonego w ten sposób dysku twardego to 4 GB.

Najnowsza wersja programu Cooklet dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Dom -> Książki kucharskie.

Narzędzie RAMDisk pobrać można z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)