Corel AfterShot Pro 2, 64-bitowy, szybszy i z HDR

Strona głównaCorel AfterShot Pro 2, 64-bitowy, szybszy i z HDR
24.05.2014 18:11
Corel AfterShot Pro 2, 64-bitowy, szybszy i z HDR
bEhQGOna

Firma Corel wydała drugą wersję swojego programu AfterShot Pro, przeznaczonego do zarządzania zdjęciami i wywoływania RAW-ów na systemach Windows, OS X i Linux. Z tym wydaniem pojawiła się 64-bitowa wersja programu, a jego cena została obniżona.

bEhQGOmt

Corel AfterShot Pro 2 ma konkurować z DxO Optics Pro, Adobe Photoshop Lightroom bądź Apple Aperture. Podobnie jak konkurenci, pozwala utrzymać kolekcję zdjęć w ryzach oraz umożliwia wprowadzanie zmian bez modyfikacji oryginalnych plików. Aby szybko pozbyć się wprowadzonych zmian, wystarczy skorzystać z wprowadzonego w tej wersji programu przycisku Reset all adjustments, który znalazł się na samym dole panelu edycji.

Według Corela możliwość wykorzystania 64-bitowej architektury przez program pozwala na pracę z plikami o rozmiarze do 250 megapikseli i plikami TIFF zajmującymi ponad 30 MB. Obróbka zdjęć ma być o 30% szybsza niż w poprzedniej wersji programu. Co ciekawe, Corel zdecydował się zintegrować w AfterShot Pro algorytmy usuwające szumy i poprawiające wygląd zdjęć, opracowane przez firmę Athentech, znane z wtyczek Perfectly Clear i zdolne poprawić zarówno zdjęcia zrobione lustrzanką, jak i telefonem. Program zyskał także możliwość obróbki zdjęć zapisanych w formacie surowym przez nowe aparaty, kolejne profile pojawią się w najbliższych miesiącach. Pełna lista wspieranego sprzętu znajduje się na stronie producenta.

  • Slider item
  • Slider item

Możliwość tworzenia obrazów HDR pojawiła się w AfterShot Pro dla Windows, w pozostałych wersjach zostanie dodana latem w darmowej aktualizacji. Program pozwala na składanie w jeden obraz wielu zdjęć, zarejestrowanych z różnymi wartościami ekspozycji, na kilka sposobów, co pozwala osiągnąć różne efekty. Aby skorzystać z tej możliwości, należy zaznaczyć serię zdjęć i z menu kontekstowego (pod prawym przyciskiem myszy) wybrać odpowiednią opcję. W pierwszym kroku użytkownik może ułożyć zdjęcia i usunąć niechciane elementy. Potem możemy przystąpić do wybrania odpowiednich parametrów (balans bieli, kontrast, nasycenie barw, jasność cieni, świateł i tak dalej) dla obrazu. Potem zostaje już tylko eksport.

  • Slider item
  • Slider item
350108546752866241

Na palecie narzędzi znajdziemy poprawione narzędzie do usuwania „czerwonych oczu” oraz zupełnie nowe — kontrast lokalny — pozwalające wydobyć ze zdjęcia więcej szczegółów i uwypuklić teksturę fotografowanych obiektów. Zupełnie przeprojektowany został panel ustawień masowego przetwarzania zdjęć.

  • Slider item
  • Slider item

Nowy AfterShot Pro kosztuje 79 dolarów (tyle samo co Aperture, 20 dolarów mniej niż przeceniony obecnie DxO Optics Pro), aktualizację można kupić za 59 dolaŕów. Przez najbliższych kilka dni w tej samej cenie program mogą kupić osoby, które posiadają już PaintShop Pro 6 oraz planujące przesiadkę z Apple Aperture i Lightroom 5. 30-dniową wersję próbną można pobrać z naszej bazy programów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEhQGOnr