Corel Painter Essentials 5 – zacznij malarską przygodę

Corel Painter Essentials 5 – zacznij malarską przygodę

Corel Painter Essentials 5 – zacznij malarską przygodę
25.11.2014 17:33, aktualizacja: 25.11.2014 19:05

Jeśli na liście prezentów, jakie mają znaleźć się w tym roku pod choinką, znajduje się tablet graficzny, warto zapoznać się z programem Corel Painter Essentials. Program ten jest uproszczoną i tańszą wersją najlepszego programu do malowania na komputerze i często można kupić go w zestawie z konsumenckimi tabletami. To wydanie programu z nawiązką zadowoli początkujących malarzy oraz fotografów, którzy chcą nadać swoim zdjęciom ciekawy charakter.

O tym, że Painter Essentials 5 jest kierowany do początkujących, świadczy już ekran startowy – za rękę poprowadzi przez proces przygotowania obrazu na podstawie zdjęcia lub podpowie, jakie narzędzia przydadzą się przy malowaniu w widocznym na przykładach stylu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Twórcy programu założyli, że będzie on często wykorzystywany do malowania na podstawie zdjęcia i maksymalnie ten proces uprościli. Od razu widzimy tu paletę, która pozwoli otworzyć wzorcowy obrazek oraz ustalić, jak bardzo ma być widoczny i czy kolor farb będzie pobierany z niego, czy użytkownik będzie musiał zadbać o to samodzielnie. Automatyczne dobieranie barwy jest świetnym ułatwieniem dla początkujących, którzy chcą zapoznać się z obsługą swojego tabletu piórkowego i prawdopodobnie pierwszego programu do malowania, z jakim mają styczność.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obsługa programu jest banalnie prosta, zwłaszcza jeśli porównamy go do „dorosłego” Paintera. Znajdziemy tu też mniej narzędzi malarskich (zaledwie 126, podczas gdy Painter 2015 ma ich 806 i każdy z nich można modyfikować), ale są równie dobrze odwzorowane i doskonale współpracują z tabletami. W wersji 5 programu Painter Essentials nie mogło zabraknąć nowości wprowadzonej w Painterze 2015, czyli Pędzli cząsteczkowych. Jest ich jednak znacznie mniej i nie możemy sterować takim bogactwem parametrów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W zastosowaniach bardziej profesjonalnych, jak szkicowanie, projektowanie czy przygotowywanie concept artów, Corel Painter Essentials 5 również się sprawdzi. Ta wersja jako pierwsza została wydana w postaci programów 64-bitowych, zarówno dla Windowsa, jak i OS X. W porównaniu do wersji 4, program zyskał 29 nowych pędzli i bardziej szczegółowy podgląd tego, jak wyglądają pociągnięcia. Po większym bracie odziedziczył także panel pozwalający precyzyjnie dopasować zachowanie pędzla w zależności od nacisku piórka tabletu. W tej wersji wprowadzone zostało także rysowanie z lustrem i z kalejdoskopem, Painter Essentials 5 może więc konkurować na tym polu z kosztującym tyle samo programem ArtRage 4.5.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wersję próbną programu Corel Painter Essentials można pobrać z naszej bazy programów. Jego pełna wersja kosztuje 49,99 dolarów, ale z okazji Czarnego Piątku na stronie producenta jeszcze przez kilka dni można go kupić o 10 dolarów taniej. Warto też zwrócić uwagę, czy program ten nie został dołączony do kupowanego tabletu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)