Corsair wyśmiewa Chrome'a za zapotrzebowanie na RAM. Filmik podbija internet

Corsair wyśmiewa Chrome'a za zapotrzebowanie na RAM. Filmik podbija internet

Źródło: Kadr z filmu Corsair / Twitter
Źródło: Kadr z filmu Corsair / Twitter
Piotr Urbaniak
27.01.2019 16:06

Firma Corsair opublikowała na Twitterze krótki filmik, w krzywym zwierciadle przedstawiający zapotrzebowanie przeglądarki Chrome na pamięć RAM. Materiał stał się viralem; od momentu publikacji, 23 stycznia, polubiło go blisko 101 tys. osób.

O tym, że przeglądarka Chrome, delikatnie mówiąc, ma pewne problemy z optymalizacją, nie trzeba nikogo uświadamiać. Wina leży oczywiście pośrodku; częściowo wynika z problemów samej przeglądarki, a częściowo – witryn internetowych. Niemniej fakt jest taki, że czasem wystarczy otworzyć pięć-sześć różnych kart, aby zapełnić nawet 2 GB pamięci operacyjnej.

Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie Chrome'a na RAM stało się przedmiotem drwin ze strony użytkowników, prowadząc do powstania setek różnych dowcipów i memów.

Wykorzystać to postanowił dział marketingu firmy Corsair, której temat pamięci operacyjnej jest o tyle bliski, że sama oferuje szeroką gamę modułów, często najwyższej klasy. Tu za przykład może posłużyć uwielbiana przez entuzjastów podkręcania seria Dominator.

Pomysł marketingowców nie jest szczególnie wyszukany: upiekli ciasteczka kształtem nawiązujące do modułów pamięci RAM, a prezenter, ubrany w koszulkę z logo Chrome'a, w karykaturalny sposób zilustrował łakomstwo. Banalne, prawda? Za to użytkowników Twittera rozbawiło na tyle, że na dzień dzisiejszy materiał ma 2,31 mln odsłon, blisko 52 tys. udostępnień i 101 tys. polubień.

(Poniżej możecie się z nim zapoznać).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (201)