Cortana for Samsung: Samsungi za trzema preinstalowanymi asystentami?

Strona głównaCortana for Samsung: Samsungi za trzema preinstalowanymi asystentami?
09.05.2017 20:54
Cortana for Samsung: Samsungi za trzema preinstalowanymi asystentami?
bDYohbja

Jak już wszyscy dobrze wiemy, Microsoft pogrzebał swój mobilny system operacyjny. Aby usługi nagle nie straciły użytkowników, Microsoft ekspanduje na urządzenia z Androidem. Chodzi o zawieranie z producentami umów, których efektem są preinstalowane aplikacje Microsoftu.

bDYohbit

Aplikacje Microsoft znajdziemy chociażby na smartfonach Samsunga. Preinstalowany jest pakiet Office czy Skype’a. Partnerem Microsoftu stało się także Xiaomi.

Jaki jest powód takiego stanu rzeczy? Microsoft jest w posiadaniu wielu patentów, które licencjonuje w zamian za różne formy szeroko rozumianego partnerstwa. Jakie konkretnie? Może to być na przykład wymóg, aby każdy smartfon musi posiadać domyślnie zainstalowany pakiet MS Office.

Skoro mobilny Windows jest martwy, w Redmond zdecydowano o przeniesieniu jego pozostałości na urządzenia z Androidem, które niewątpliwe mają ogromną liczbę potencjalnych odbiorców. Po pakiecie Office i kilku innych aplikacjach, na urządzenia Samsunga skierowana zostanie specjalna wersji asystentki Cortana.

350199545634121161

Asystentka Microsoftu jest już przecież dostępna na Androida, ale Cortana for Samsung, jak sama nazwa wskazuje, została zoptymalizowana pod produkty tego producenta. Co ciekawe, wspomniana wersja Cortany jest już dostępna w Google Play, jednak nie została jeszcze oficjalnie opublikowana.

bDYohbiv

Niestety, nie chodzi o aplikację, która po prostu zostanie wprowadzona do sklepu Play. Microsoft przygotowuje aplikację, która ponoć ma być preinstalowana na smartfonach Samsunga. Jeśli więc Cortana for Samsung znajdzie się na Samsungu Galaxy S8 lub także na Galaxy Note 8, to dostaniemy aż trzech asystentów na jednym urządzeniu – Google Assistant, Bixby i Cortanę.

Udostępnij:
bDYohbjr