Creators Update działa na ponad 50% komputerów z Windowsem 10

Creators Update działa na ponad 50% komputerów z Windowsem 10
Oskar Ziomek

19.07.2017 23:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czas na kolejne podsumowanie tempa, w jakim aktualizacja dla twórców trafia do użytkowników systemu Microsoftu. Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez AdDuplex, system w najnowszej wersji działa obecnie na nieco ponad połowie wszystkich komputerów z Windowsem 10. To wyraźnie lepszy wynik, niż ostatnio, jednak nadal jest to tempo gorsze od tego, w jakim do użytkowników trafiała poprzednia aktualizacja.

Od premiery Creators Update mijają w przybliżeniu 3 miesiące. W takim samym okresie poprzednia aktualizacja Windowsa – Anniversary Update – zdołała już trafić do 75% wszystkich komputerów z systemem Microsoftu. Wynik aktualizacji dla twórców jest więc wyraźnie gorszy, a już poprzednim razem tempo było określane jako kiepskie. Warto również uświadomić sobie, iż w przybliżeniu za dwa miesiące światło dzienne zdąży ujrzeć kolejna, jesienna aktualizacja systemu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Statystyki pozwalają także przyjrzeć się, jak sytuacja wygląda wśród producentów i tutaj wyraźnie przoduje MSI – najnowszy Windows 10 działa na ponad 60% komputerów tej marki. Sprzęt Microsoftu nie przebił nawet progu 50%, co jest dość interesujące, jako że w pierwszej fazie aktualizacja Creators Update trafiała przede wszystkim na Surface'y.

Bardzo ciekawie wypada natomiast analiza konkretnych urządzeń Microsoftu – wynika z niej, że choć aktualizacja jest już zainstalowana na wszystkich Surface Laptopach oraz Surface Pro, to w przypadku Surface Pro 3 nie trafiła nawet do 20% użytkowników. Sytuacja na wykresie krajów nie uległa szczególnej zmianie. Najwięcej aktualizacji nadal wykonano w Niemczech, 10 lokatę w tym zestawieniu zajmują natomiast Chiny z wynikiem około 40%.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)