CSS 2.1 oficjalnym standardem W3C

CSS 2.1 oficjalnym standardem W3C

Wojciech Cybulski
08.06.2011 22:06, aktualizacja: 09.06.2011 17:35

World Wide Web Consortium - organizacja zajmująca się ustanawianiem standardów w Internecie - uznała aktualną specyfikację CSS 2.1 za obowiązujący w Sieci standard.

CSS czyli kaskadowe arkusze stylów (Cascading Style Sheets) to język służący do opisu form prezentacji stron internetowych. Pierwsze specyfikacje CSS pojawiły się w 1996 roku. W 2004 roku W3C opublikowało specyfikację Candidate Recommendation CSS 2.1, która znów wróciła do stanu Working Draft w 2005 roku. Musiało minąć kolejne 6 lat, nim organizacja ostatecznie zatwierdziła ten standard. Jego przyjęcie ma dziś niewielkie znaczenie, gdyż wszystkie liczące się przeglądarki obsługują elementy CSS 2.1. Testem to potwierdzającym jest Acid2 opracowany przez Web Standards Project. Przeglądarki internetowe skupiają się dziś na poprawnej obsłudze kolejnych specyfikacji CSS, mimo, że nie zostały one oznaczone jako kompletne i zamknięte. Dobrym przykładem jest tutaj najnowsze wydanie Chrome, które zapewnia obsługę 3D CSS.

World Wide Web Consortium nigdy nie spieszyło się z zatwierdzaniem kolejnych standardów. Spodziewamy się, że minie kilka lat nim W3C uzna specyfikację następcę CSS 2.1 - CSS 3 - za obowiązujący standard.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)