W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Cubedly - prostą w zasadach oraz opanowaniu logiczną łamigłówkę 3D w ramach kultowej serii, gdzie po raz kolejny będziemy łączyć minimum po trzy elementy o takiej samej barwie.

bEUodAHp

Rozgrywka odbywa się na planszy składającej się z sześciu kwadratowych płaszczyzn ułożonych w kształt kostki, którą możemy dowolnie obracać zarówno na boki jak i w górę oraz dół.

350108009344821185

Obracanie sześcianem na boki pozwala na zapoznanie się ze strukturą zarówno pojedynczej planszy jak i pola gry jako całości. Przewracanie zaś kostki na boki skutkuje przesypywaniem oraz nowym ułożeniem kolorowych elementów znajdujących się wewnątrz niej. Należy w taki sposób je eliminować, by w końcowym etapie rozgrywki zostało ich nie mniej niż trzy z każdego koloru. Głównym zadaniem gracza jest jak najszybsze „wyczyszczenie” pola gry przy jak najmniejszej liczbie ruchów i w konsekwencji zaliczenie kompletu układów na jak najwyższym poziomie. Warto zauważyć, iż z prawej strony ekranu widnieje tablica z istotnymi podpowiedziami ułatwiającymi rozgrywkę.

bEUodAHr

W Cubedly oddano do dyspozycji nieskończoną możliwość powtórzeń każdego układu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że zabawa zawsze odbywa się na czas, dawka emocji każdorazowo jest odpowiednio wysoka.

Mimo przejrzystości oraz prostoty jaką gra prezentuje, stanowi ona ciekawe połączenie aspektów logicznych z umiejętnością szybkiego planowania i podejmowania właściwych decyzji. Ponadto wymaga ona od gracza sporej spostrzegawczości i koncentracji przez co powinna przypaść do gustu zwolennikom komputerowych łamigłówek.

Grę Cubedly można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Logiczne.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (3)
bEUodAIn