Czas wyłapać błędy w LibreOffice 6.2. Twórcy zapraszają na pierwszą sesję Bug Hunting

Czas wyłapać błędy w LibreOffice 6.2. Twórcy zapraszają na pierwszą sesję Bug Hunting16.10.2018 18:41
Nachodzi pierwsza sesja Bug Hunting dot. LibreOffice 6.2 (depositphotos)
Nachodzi pierwsza sesja Bug Hunting dot. LibreOffice 6.2 (depositphotos)

W związku ze zbliżającą się premierą nowego wydania pakietu biurowego LibreOffice, twórcy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pierwszej sesji wyłapywania błędówBug Hunting Session for LibreOffice 6.2. Oprogramowanie jest póki co na wczesnym etapie rozwoju, ale gotowa wersja ma trafić do użytkowników w lutym 2019 roku. Do tego czasu konieczne jest więc wyeliminowanie jak największej liczby błędów i właśnie w tym celu uruchomiona zostanie sesja.

Akcja rozpocznie się 22 października i będzie bazować na wersji Alpha nowego pakietu LibreOffice. Oprogramowanie zostanie udostępnione na kilka dni wcześniej na oficjalnych serwerach i będzie do pobrania w wersji na Linuksa (w tym przypadku w formie DEB lub RPM), macOS oraz Windowsa. Twórcy informują także o gotowości do pomocy mentorów, którzy będą dostępni za pośrednictwem IRC oraz Telegramu od 9.00 do 21.00 czasu polskiego. Warto zwrócić uwagę, że błędy będzie można zgłaszać także w innym okresie, bowiem to testowe wydanie Alpha będzie dostępne aż do połowy listopada.

350253525806376897

Osoby zainteresowane dodatkowymi szczegółami powinny odwiedzić uruchomioną z tej okazji stronę pomocy. Znaleźć tu można dodatkowe informacje związane ze zgłaszaniem błędów i propozycje testowania funkcji. Twórcy oczekują tak intensywnego testowania jak to tylko możliwe. Błędów będzie można szukać w praktyce w każdym komponencie pakietu, w tym programie Writer, Calc oraz Draw. Zgłoszenia usterek mogą natomiast trafiać między innymi wprost na BugZillę.

Użytkownicy zainteresowani pakietem LibreOffice w stabilnym wydaniu mogą pobrać jego najnowszą wersję za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem. Dostępne jest tu wydanie na Windowsa oraz macOS. Stawiającym pierwsze kroki polecamy także serię publikacji, w której tłumaczymy obsługę podstawowych funkcji w większości aplikacji wchodzących w skład pakietu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)