Czekasz na Androida 6.0? Sprawdź, kiedy możesz spodziewać się aktualizacji

Czekasz na Androida 6.0? Sprawdź, kiedy możesz spodziewać się aktualizacji

Czekasz na Androida 6.0? Sprawdź, kiedy możesz spodziewać się aktualizacji
27.11.2015 13:57, aktualizacja: 27.11.2015 15:27

Jedną z największych bolączek Androida jest system aktualizacji, za który głównie odpowiedzialny są producenci smartfonów. W związku z tym to przede wszystkich od nich zależy czy dostaniemy nową wersję, czy też zostaniemy ze starszą edycją, a jednym wyjściem na zdobycie nowego Androida będą nieoficjalne źródła. Niektórzy producenci już przedstawili listę urządzeń, które mają otrzymać zielonego robocika w wersji 6.0, zadowoleni, zresztą tak jak zawsze, mogą być posiadacze topowych urządzeń.

Samsung

W przypadku Samsunga nie została przedstawiona oficjalna lista, mamy do czynienia z wyciekiem. W związku z tym podane daty, a także niestety smartfony mogą się zmienić. Mamy jednak nadzieję, że zmiana będzie polegała wyłącznie na powiększeniu listy, a nie na usunięciu z niej niektórych urządzeń.

Obraz

Proces aktualizacji ma odbyć się w trzech fazach, oczywiście pierwsze w kolejce są nowe modele z najwyższej półki. Jedno jest więc pewne, topowe smartfony zaczynając od Galaxy S5 z pewnością dostaną Androida Marshmallow. Możliwe, że to właśnie Polacy jako pierwsi dostaną aktualizację, tak jak miało to miejsce w przypadku Galaxy S5 i Androida 5.0 Lollipop.

Obraz

LG

Kolejna południowokoreańska firma, czyli LG na pewno wyda Androida 6.0 na dwa topowe modele – G4 i G3. Dokładniej, to G4 już dostał najnowszego Androida i co ciekawe, aktualizacja została udostępniona w Polsce. Natomiast mieszkańcy innych krajów nadal muszą czekać na Marshmallow. Prawdopodobnie pojawi się on już niebawem. Podobna taktyka zostanie obrana również w przypadku G3, to w Polska jako pierwsza otrzyma aktualizację, możliwe, że zostanie ona wydajna pomiędzy 16, a 18 grudnia bieżącego roku.

HTC

HTC może już pochwalić się smartfonem z Androidem 6.0 – One A9 został wypuszczony na rynek już z tą wersją. Do końca roku aktualizację mają otrzymać One M9 i One M8. W poniższej tabelce zostały wymienione modele na których także ma zagościć Marshmallow. Aktualizacja pojawi się w 2016 roku, ale nie znamy dokładnych terminów.

Obraz

Motorola

Motorola pozytywnie zaskoczyła szybkim wydaniem aktualizacji do Androida 5.0. Jednak w tym roku ociąga się z aktualizacją do wersji 6.0. Nie podana została data aktualizacji, mamy wyłącznie listę smartfonów, które otrzymają nową wersję zielonego robocika.

Obraz

Oprócz wymienionych modeli, Marshmallow powinien także trafić na DROID Turbo 2 i DROID MAXX 2.

Sony

Sony, podobnie jak Motorola, nie podało dat wydania aktualizacji, dostaliśmy tylko listę urządzeń. Trzeba przyznać, że znalazło się na niej sporo modeli, w tym również niema dwuletnia Xperia Z2, co jest miłym zaskoczeniem.

Obraz

OnePlus

Smartfony OnePlus aktualizację dostaną początku 2016 roku. Działający pod kontrolą Cyanogen model OnePlus One otrzyma nową wersję Androida jako pierwszy. Natomiast egzemplarze z zainstalowanym OxygenOS aktualizację do Marshmallow dostaną w późniejszym terminie. Dotyczy to również OnePlus 2, który jest kolejny na liście. Na końcu listy znalazł się nowy smartfon producenta, czyli One Plus X. Użytkownicy tego urządzenia na Androida 6.0 mogą liczyć dopiero w drugim kwartale 2016 roku.

Huawei

Chiński producent ma ambitne plany, aktualizacja do Androida 6.0 trafi na całkiem pokaźną listę urządzeń. Nie została ujawniona dokładna data, mamy tylko konkretne modele, które mają w najbliższym czasie posiadać Androida Marshmallow.

Obraz

ASUS

Tajwański producent przestawił oficjalnie listę smartfonów na których pojawi się Android 6.0. Nie podano niestety żadnych terminów wydania aktualizacji. W pierwszej kolejności Androida 6.0 otrzymają więc PadFoneS (PF500KL), ZenFone2 (ZE550ML/ZE551ML), ZenFone2 Deluxe i Special Edition (ZE551ML), ZenFone2 Laser (ZE500KG/ZE500KL/ZE550KL/ZE600KL/ZE601KL) oraz ZenFone Selfie (ZD551KL).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (142)