Czekasz na obsługę gestów w Androidzie? Możesz ją mieć już teraz

Czekasz na obsługę gestów w Androidzie? Możesz ją mieć już teraz

Kobieta korzystająca ze smartfona z depositphotos
Kobieta korzystająca ze smartfona z depositphotos
Oskar Ziomek
21.05.2018 12:02, aktualizacja: 22.05.2018 09:45

W Androdzie P, którego wersja testowa jest już dostępna dla deweloperów, zaimplementowana jest obsługa gestami. Na razie nie tak rozbudowana, jak w iPhonie X, ale najpewniej będzie jeszcze dalej rozwijana. Zamiast jednak czekać na pokazanie się nowych smartfonów z Androidem P, by zaznać przyjemności obsługiwania smartfonu z Androidem przy pomocy gestów, już teraz skorzystać można z aplikacji, która obsługę gestów wprowadzi niemal na każdy smartfon.

Aplikacja stworzona została przez zespół z XDA i daje możliwość pozbycia się przycisków nawigacyjnych Androida na rzecz nawigacji przy pomocy gestów, a zadziała na każdym Androidzie 5.0 i nowszym. W przeciwieństwie do Androida P, tutaj gestów już teraz jest dużo więcej. Po pierwsze w pełni zastępują przyciski nawigacyjne (a więc przycisk wstecz, domowy oraz ostatnich aplikacji), a ponadto korzystać można także z dodatkowych gestów.

  • Ustawienia pozwalające samodzielnie przypisać akcje do wybranych gestów.
  • Nieszczęśliwy przypadek LG G6 – póki co nie rozwiązano problemu ukrywania paska z przyciskami domowymi (choć obsługa gestami działa bez problemu).
[1/2] Ustawienia pozwalające samodzielnie przypisać akcje do wybranych gestów.

Ustawienia pozwalają przypisać akcje między innymi gestowi przesunięcia w górę, w dół i na boki, ale także pojedynczego, podwójnego i długiego dotknięcia oraz przesunięcia w górę i przytrzymania. Wśród możliwych do wykonania akcji można również wywołać Asystenta Google oraz wrócić do poprzednio używanej aplikacji (choć ten skrót zadziała tylko w Androidzie 7.0 i nowszych). Wersja premium odblokowuje więcej skrótów, a wyceniono ją na rozsądne 4,29 zł. Również darmowa wersja pozwala natomiast edytować wygląd i zachowanie wyświetlanej zamiast przycisków belki.

W programie nie obyło się bez błędów. W wyjątkowych sytuacjach problemem może być ukrywanie przycisków nawigacyjnych (gesty działają tak czy inaczej, ale przyciski i tak zostają wówczas na ekranie). Jednym z takich nieszczęśliwych przypadków jest LG G6, ale zespół z XDA zadeklarował już, że pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

Xda Navigation Gestures App Review

Aplikacja nosi nazwę Navigation Gestures i jest już dostępna do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu programów dla Androida. Przez skorzystaniem warto dokładnie przeczytać pierwsze slajdy po uruchomieniu – w przypadku chęci odinstalowania programu należy najpierw w jego ustawieniach wyłączyć obsługę gestami. W przeciwnym razie można narazić się na problemy z obsługą przy użyciu przycisków nawigacyjnych po odinstalowaniu Navigation Gestures.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)