Czy Google w Androidzie M naprawi bolączki swego systemu? O Google I/O dziś na żywo o godz. 18:00

Czy Google w Androidzie M naprawi bolączki swego systemu? O Google I/O dziś na żywo o godz. 18:00

Czy Google w Androidzie M naprawi bolączki swego systemu? O Google I/O dziś na żywo o godz. 18:00
Redakcja
27.05.2015 11:21, aktualizacja: 27.05.2015 19:27

Święto wszystkich fanów firmy z Mountain View już za chwilę.Dzięki transmisji na żywo z konferencji Google I/O dowiemy się, codalej z urządzeniami ubieralnymi, oprogramowaniem dla aut, wirtualnąrzeczywistością, Internetem Rzeczy, ale przede wszystkim Androidemi Chrome OS-em. Google niczym Microsoft nie martwi się skupianiem naswoim rdzennym biznesie, lecz nieustannie poszukuje nowychprzestrzeni do ekspansji, biorąc się praktycznie za wszystko codziś modne w branży IT. Czy jednak takie podejście nie szkodzikluczowym produktom firmy?

Przyszłość Androida i przyszłość Google w ogóle będąwiodącym tematem naszego cotygodniowego programu. Nowa wersjaAndroida, która podobno nosić miałaby przydomek „Macademia NutCookie”, powinna naprawić nieco nadszarpnięty kłopotami z„Lollipopem” wizerunek producenta – o ile Google faktyczniezdoła przyłożyć się do kontroli jakości. Jest to też szansa doulepszenia procesu aktualizacji systemu, będącego wciąż reliktempoprzedniej dekady i achillesową piętą Androida. Czy jednakrobiące tysiąc innych rzeczy jednocześnie Google zdoła coś z tymzrobić, zanim za niego nie zrobią tego np. chińscy potentaci, tacyjak np. Xiaomi? Widmo udanego forku, powstania niezależnej wersjiAndroida wciąż jest dla Google realną groźbą, zagrożeniemwiększym niż konkurencja ze strony Apple'a czy Microsoftu.

Podyskutujemy więc dziś o tym wszystkim, w nadziei waszegoaktywnego udziału w naszym programie, tak przez dobroprogramowyczat, jak i głosowe połączenie przez Skype (nasz nick:dobreprogramypl). Wszyscy, którzy dodzwonią się do nas w trakcietrwania programu, otrzymają tradycyjne dobroprogramowe gadżety,koszulki i kubki.

Zapraszamy więc do oglądania i rozmów dzisiaj od 18:00. Jeślinie widzieliście zaś jeszcze poprzedniego odcinka, poświęconegopremierze Wiedźmina 3, to zapraszamy do zobaczenia jego nagrania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (190)