Czy Nokia jednak zaoferuje tablet?

Czy Nokia jednak zaoferuje tablet?

Mirosław Truchan
05.03.2012 14:39

Mimo rosnącego zainteresowania rynkowego produktami z Androidem i iOS, Nokia nie zraża się i stawia na system Windows Phone. W sieci spekuluje się, że Nokia może pójść nawet dalej i wprowadzić do sprzedaży tablet sygnowany własną marką. Miałby on bazować na flagowych urządzeniach serii Lumia - modelach 800 i 900.

Jeszcze do niedawna szefostwo koncernu zaprzeczało takim planom, mimo że użytkownicy sami proponowali nawet wizualizacje takiego urządzenia (jedna z nich powyżej). Na odbywającym się jednak w zeszłym tygodniu kongresie Mobile World Congress w Barcelonie, wiceprezes Niklas Savander dał do zrozumienia, że tablet mógłby być naturalnym uzupełnieniem oferty firmy.

Być może tablet stanowić ma kolejny krok do wydobycia koncernu z finansowej zapaści. Jak wiadomo firma odnotowała niedawno duże straty i przeniosła część produkcji do Azji. O ewentualnym urządzeniu wiadomo jednak niewiele. Fiński koncern zacieśnił współpracę z Microsoftem, dlatego mówi się, że Nokia z wprowadzeniem urządzeń wstrzyma się do momentu debiutu systemu Windows 8. To bowiem nowy system Microsoftu miałby być tym, co przyciągnie klientów. Efekty współpracy między koncernami widoczne są zresztą na różnych polach - w Wielkiej Brytanii prowadzono na przykład sprzedaż wiązaną modelu Lumia i konsol XBox.

W 2009 roku Nokia próbowała swoich sił z netbookami oferując model Nokia Booklet, który okazał się zbyt drogi i pozostał jedynie ciekawostką. Czy podobny los mógłby czekać tablet z Windows Phone?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)