Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

14.08.2011 16:41, aktualizacja: 15.08.2011 11:37

W mijającym tygodniu nasi blogerzy poruszali między innymi takie tematy jak Ubuntu i LibreOffice czy zakupy grupowe. Recenzowali także smartfony i komunikatory internetowe.

Jak sprawuje się w pracy LibreOffice w połączeniu z systemem Ubuntu? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć oprych. W pierwszej części swojego tekstu bloger wyjaśnia pokrótce, z jakich powodów zdecydował się na wybór darmowego pakietu biurowego do pracy. O innym pakiecie (Office 365), działającym w chmurze obliczeniowej pisze tfl. Natomiast kontynuując tematykę linuksową i otwartego oprogramowania, warto zapoznać się z omówieniem BadaOS, a także przeglądem środowisk graficznych delusiona. Na pierwszy ogień poszło środowisko GNOME Shell. W kolejnych odsłonach poruszone będą takie tematy jak KDE, Unity czy XFCE.

Sporo wpisów w mijającym tygodniu dotyczyło sprzętu. Shaki81 napisał parę słów o telewizji i internecie dostarczanym przez Telekomunikację Polską, zaś MartinS opublikował recenzję smartfona Samsung Galaxy Mini. Z tekstu dowiemy się między innymi, jak wygląda w telefonie wysyłanie wiadomości tekstowych, wykonywanie zdjęć czy słuchanie muzyki. Poza tym nasi blogerzy pisali o procesorze Intel Celeron M 520 1.60GHz, jak również na temat IP. Bloger 997 omawia w swoim wpisie problematykę podsieci, wyjaśnia również w przystępny sposób samo pojęcie.

Nasi blogerzy poruszali również zagadnienia związane z zakupami w Sieci i patentami. Ave5 postanowił przedstawić Zakupy grupowe od środka, zaś djfoxer omawia prawną stronę zakupów w Internecie. Na tekst powinni zwrócić uwagę szczególnie ci użytkownicy, którzy chcieliby poznać swoje prawa konsumenckie. Warto też w kontekście sporu firmy Google o patenty przeczytać wpis kurtvonnegut będący tłumaczeniem wypowiedzi Paula Thurrotta, znanego dziennikarza zajmującego się tematyką IT. Zaś na koniec naszego przeglądu bloga dobrychprogramów proponujemy dwie aplikacje w omówieniu sadlawyera i pisarzksiazkowicza - to komunikator AQQ oraz program graficzny Pinta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)