Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski

16.10.2011 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ubuntu 11.10, zmiana trybu z IDE na AHCI, przechowywanie plików w chmurze i pieczeń z karty graficznej - to tylko niektóre tematy poruszane przez naszych blogerów.

Nasz przegląd blogów rozpoczynamy od recenzji Ubuntu 11.10 w której niemowa opisuje najważniejsze zmiany wprowadzone do tego wydania dystrybucji i wrażenia z instalacji i użytkowana systemu. Miłośnicy Linuksa powinni zapoznać się także z tekstem użytkownika lucas__, który opisał Plasma Active, projekt twórców KDE przeznaczony dla ekranów dotykowych.

W tym tygodniu często poruszanym tematem okazały się gry. Bloger sunbeam96 opisał interesującą platformę dystrybucji gier Desura. Rozwiązanie przypomina popularną platformę Steam - za jej pomocą możliwe jest instalowanie gier i modów. Warto zapoznać się także z tekstem Powiew starości mobilnej? Gry, w którym autor pokazuje, że gry 3D dla urządzeń typu PDA były dostępne 8 lat temu. Tytuły takie jak Tony Hawk’s Pro Skater 2, Syberia 2, Quake 3 czy Half Life na ekranie palmtopa? Proszę bardzo. Ostatnim polecanym przez nas tekstem w tematyce gier jest publikacja djfoxer, który swój wpis poświęca ciekawej (i niemożliwej do zrealizowania) akcji autorów gry Afterfall: Insanity. Otóż polskie studio Nicolas Games obiecało, że jeżeli w przedsprzedaży zamówionych zostanie 10 milionów egzemplarzy gry, to każdy zamawiający dostanie grę za 1 dolara. Problem w tym, że taka ilość jest trudna do osiągnięcia nawet dla największych, światowych megaprodukcji.

Wzrost popularności chmur obliczeniowych sprawia, że coraz więcej osób korzysta z usług pozwalających na przechowywanie plików na serwerze. Poza popularnym DropBoxem tego typu funkcjonalność zapewnia opisany przez użytkownika underface Minus. Tematyką przetwarzania w chmurze zajmuje się także Opera Software, firma odpowiedzialna za rozwój przeglądarki Opera. Na blogu użytkownika Ryan można przeczytać krótką relację z konferencji Up North Web 2011 organizowanej właśnie przez Opera Software.

Na koniec proponujemy wpis poświęcony zmianie trybu pracy kontrolera z SATA na AHCI oraz tekst o wypiekaniu kart graficznych, w którym DjLeo opisuje, jak w temperaturze 180 stopni Celsjusza smażył swojego GeForce 7300 GT w piekarniku ;-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także