Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski

15.04.2012 23:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak skutecznie szyfrować dane na dysku? Czy konieczne jest posiadanie programu antywirusowego? Gdzie szukać tanich, polskojęzycznych ebooków? Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

W świecie opanowanym przez Androida i iPhone mobilny system Microsoftu - Windows Phone - nie ma łatwego życia. Praktyka pokazuje jednak, że jest to produkt dojrzały i oferujący spore możliwości. Użytkownik The Silence podzielił się na swoim blogu doświadczeniami z użytkowania Windows Phone na Samsunga Omnia W. Natomiast TomTar pokusił o recenzję zyskującej na popularności Nokia Lumia 800. Ten sam autor opublikował także ostatnią część recenzji HTC Mozart, który podobnie jak Nokia, także działa pod kontrolą Windows Phone. Osoby posiadające już telefon z systemem Microsoftu powinny zainteresować się najnowszą promocją w Marketplace, dzięki której za bezcen można zdobyć kilka świetnych gier. Zwolennikom konkurencyjnego Androida polecamy natomiast recenzję Llama - aplikacji do kontrolowania telefonu o niemal nieograniczonych możliwościach.

Nasze blogi są często miejscem zażartych dyskusji. Użytkownik RaveStar we wpisie Antywirusy, które puszczą z torbami Twoją firmę wysunął tezę, że w zamkniętych, firmowych sieciach używanie programów antywirusowych powoduje więcej strat niż korzyści. Pod tekstem wywiązała się ciekawa wymiana zdań. Walka na argumenty zaowocowała nawet wpisem Antywirusy są potrzebne! autorstwa deepone - autor przedstawił szereg argumentów za tym, że antywirusy są potrzebne, a do skutecznej ochrony wystarczy jeden z dostępnych bezpłatnie programów, jak choćby Avast czy Microsoft Security Essentials.

Nie każdy wie, że Google poza Androidem rozwija także „duży” system operacyjny - Chrome OS. Jest on instalowany na komputerach przenośnych zwanych [Chromebook](http://www.google.com/chromebook/#chromebooks\), których produkcją zajmują się dwie firmy: Samsung i Acer. Jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda Chrome OS, odsyłamy do najnowszego wpisu Lucasa. Oczywiście Chrome OS jest jeszcze dość niedojrzały i nie można na nim zainstalować wielu aplikacji takich jak TrueCrypt. Ten ciekawy program powinien przydać się jednak użytkownikom Windows i większości dystrybucji Linuksa, gdyż umożliwia tworzenie szyfrowanych magazynów na dane oraz oferuje mechanizm całkowitego zaszyfrowania komputera, o czym przeczytacie w kolejnej publikacji użytkownika GBM.

Na naszych blogach nie mogło zabraknąć wpisów dotyczących programowania. Użytkownik RaveStar wyjaśnił, jak w języku Go tworzyć szablony, dzięki którym praca webmastera staje się o wiele przyjemniejsza. Natomiast z debiutanckiego tekstu autorstwa Protected_48 dowiemy się, jak skutecznie wykorzystywać dobrodziejstwa języka C++/CLI. Osoby korzystające z usług home.pl powinny natomiast zainteresować się wpisem TomTar wyjaśniającym, jak bezproblemowo pracować z CMS Joomla na tej platformie hostingowej. Miłośnicy Assemblera mogą zaś zapoznać się z przykładową aplikacją napisaną w tym języku programowania. Czytelników, dla których kod to zło wcielone odsyłamy zaś do wpisu o kultowej grze Knights and Merchants oraz krótkiej historii jednego mniej znanych producentów gier - firmy AdventureQuest.

Na koniec polecamy wpis Monczkina traktujący o cenach ebooków w Polsce, kolejną odsłonę przygód informatyka autorstwa Shaki81 oraz tekst „Prawowgrywanie”, z którego dowiemy się, jak łatwo udostępniać dane w Sieci. A na poprawę humoru przygody z helpdeskiem według kubuta ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)