Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
17.06.2012 17:51, aktualizacja: 17.06.2012 18:07

W jaki sposób skutecznie oszczędzać energię w starszych telefonach z Symbianem? Czy w Polsce rozwijają się startupy? Jak wygląda aktualizowanie oprogramowania w urządzenia sieciowych? Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Czy uruchomienie aplikacji Windows na urządzeniu z procesorem ARM jest możliwe? Użytkownik pisarzksiazkowicz udowadnia, że jak najbardziej i prezentuje podobne inicjatywy realizowane w przeszłości. Teoretycznie możliwe byłoby uruchomienie emulatora x86 nawet na smartfonie. Takim jak choćby recenzowana przez NRN Nokia Lumia 710. Pozostając w temacie telefonii mobilnej polecamy ciekawy wpis o wartych uwagi aplikacjach dla Bada OS. Posiadacze starszych telefonów z Symbianem na pewno zainteresują się zaś zbiorem porad i trików ułatwiających oszczędzanie energii.

Tematy powiązane z systemem Windows i telefonami to nie wszystko, dużo dzieje się także na scenie Linuksa. Na początek warto zapoznać się z felietonem użytkownika GregKoval o Wine i graniu w Linuksie. Macie zamiar tworzyć aplikacje graficzne dla Linuksa? Proponujemy zatem tekst użytkownika skrzeczol755 opisujący kwestię tworzenia przycisków w interfejsie programistycznym GTKmm3. Warto także zwrócić uwagę na ciekawą inicjatywą, z którą wyszedł alucosoftware - użytkownik zaproponował, by z okazji zbliżającego się HotZlotu stworzyć aplikację będącą formą podziękowania za tę imprezę. Czy pomysł doczeka się realizacji? Jeżeli zaś macie zamiar korzystać z CMS-a Wordpress, zapoznajcie się z kolejnym wpisem Hase poświęconym temu systemowi zarządzania treścią.

Nie wszystkie publikacje na blogach można zamknąć w typowych kategoriach typu Windows, Linux czy Programowanie. Jednym z takich tekstów jest wpis Ave5 poświęcony polskim startupom. Proponujemy także wartościowy przewodnik autorstwa deepone pokazujący, jak wygląda aktualizowanie oprogramowania w urządzeniach sieciowych. Gracie może w Battlefielda 3? Jeżeli tak, polecamy wpis GregKoval poświęcony walce w zwarciu, w małych, ciasnych lokacjach.

Na koniec polecamy wpis o pracy informatyka za granicą, krótki poradnik pokazujący, jak skorzystać z darmowego internetu mobilnego od Aero2 oraz rozważania na temat polskiego prawa, które blokuje rozwój komórkowej infrastruktury sieciowej w aż 44 miastach na terenie kraju. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)