Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
02.09.2012 19:45

Lepiej kupić do firmy gotowy komputer, czy też zdecydować się na samodzielnie złożony zestaw? Czym jest crowdfunding i czy jest dostępny w Polsce? W jaki sposób obsługiwać komputer za pomocą głosu? Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Przez ostatnich kilka tygodni nasz blog został dosłownie zalany publikacjami o Windows 8. Boom najwyraźniej się skończył, gdyż tym razem mamy dla Was tylko jeden wpis o następcy "Siódemki" - niezbyt przychylny tekst autorstwa n33trox. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło - nasi blogerzy nie znoszą bezczynności, co udowodnili pisząc kilka solidnych recenzji sprzętu. Na początek polecamy testy telefonów - tym razem na warsztat trafiły smartfony Sony Xperia P oraz Sony Ericsson Xperia Ray, oba wyposażone w system operacyjny Android.

Warto zwrócić także uwagę na recenzję monitora Samsung T23A350 - jest on wyposażony 23-calową matrycę Full HD podświetlaną diodami LED i tuner DVB-T umożliwiający odbiór cyfrowej telewizji naziemnej. Ciekawie prezentuje się także test słuchawek Shure 750 DJ - jest to model kierowany do DJ-ów, jednak według użytkownika Avantu mogą one przypaść do gustu także osobom nie zajmującym się na co dzień produkcją muzyki. Jeżeli zaś rozważacie zakup laptopa z myślą o bardziej wymagających grach, rzućcie okiem na kolejny poradnik zakupowy stworzony przez użytkownika guildos, tym razem skupiający się na laptopach dla graczy. W przypadku desktopów można się pokusić o samodzielne złożenie komputera - użytkownik W_tym_temaciE stworzył nawet poradnik dotyczący właściwego chłodzenia i wentylowania takiej maszyny. Jednak gdy ma to być komputer firmowy, lepiej i tak kupić gotowy zestaw, o czym przekonuje we swoim wpisie januszek.

Z tematów wszelakich polecamy interesujący tekst o crowdfundingu czyli finansowaniu społecznościowym (w tym modelu działa m.in. Kickstarter) oraz wpis o wirtualnych wokalistach tworzonych (co nie jest żadnym zaskoczeniem) w Japonii. Osoby spragnione wirtualnej rozrywki mogą zaś zapoznać się z recenzją Borderlands oraz Jetpack Joyride. Mamy także kolejny głos w dyskusji o graniu na Linuksie oraz coś dla początkujących, linuksowych programistów - poradnik autorstwa webnulla opisujący m.in. proces testowania tworzonych projektów.

Na koniec polecamy wpis o Spikit - aplikacji, dzięki której możliwe jest obsługiwanie komputera za pomocą głosu. Początkujący projektanci baz danych mogą zapoznać się zaś z poradnikiem użytkownika tfl. A na poprawę humoru rzecz o kompatybilności sprzętu Microsoft z systemem Microsoft ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)