Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski

28.10.2012 20:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa dystrybucja Ubuntu, oferta komórkowych operatorów wirtualnych i testy smartfonów - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Czas podsumować dokonania naszych blogerów z ostatniego tygodnia. Na początek polecamy wpis Scorpions.B poświęcony nowej odsłonie Ubuntu. Jeżeli ktoś ma z najnowszym systemem Canonical problemy, powinien zapoznać się z tekstem Ubuntu 12.10: Ból, Bumblebee i graficzne artefakty, za którym stoi użytkownik admat. Samo środowisko graficzne obecne w Ubuntu także zostało poddane solidnej analizie - oceny Unity dokonał w swoim debiutanckim wpisie Maniek_88. Natomiast w sytuacji, gdy interfejs Unity nie przypadł nam do gustu, możemy zdecydować się na instalację bazującej na Ubuntu dystrybucji wyposażonej w konkurencyjne środowisko KDE, czyli Kubuntu. GregKoval opisał właśnie najnowszą odsłonę tego systemu. Samo środowisko KDE także doczekało się recenzji - koniecznie zapoznajcie się z tym solidnym opisem autorstwa Lucasa. Kończąc akapit poświęcony Linuksowi polecamy jeszcze felieton Lucasa skupiający się na odwiecznej rywalizacji środowisk graficznych.

A co z pozostałymi tematami? Użytkownik FL FAN opisał na swoim blogu historię rozwoju kombajnu muzycznego FL Studio wcześniej dostępnego pod nazwą FruityLoops. Warto także wspomnieć o wycieku kluczy LV0 do konsoli PS3 - dzięki nim konsola może zostać definitywnie złamana i w pełni kontrolowana przez piratów. Z konsolą Sony wiąże się także wpis zomo_prl - autor opisał w nim odświeżony sklep z grami w dystrybucji cyfrowej, czyli PlayStationStore. Wartościowa wydaje się także publikacja użytkownika Pangrys poświęcona cyfrowej dystrybucji gier na PC-tach przy pomocy takich platform jak Steam czy Orgin. W produkcji gier coraz aktywniej uczestniczą także Polscy producenci - luqass postanowił zrobić ich szybki przegląd. Jeżeli natomiast kogoś interesuje proces profesjonalnej kontroli kolorów od projektowania po ostateczny druk, powinien zapoznać się z tekstem użytkownika RoninPn.

Warte uwagi są także wpisy o telefonii mobilnej. Użytkownik mordzio porównał oferty sieci Plus, Play i T-Mobile pod względem oferty nielimitowanych, darmowych rozmów w telefonach na kartę. Natomiast Jaro070 w swoim najnowszym artykule porównał ofertę operatorów wirtualnych, takich jak Virgin Mobil, Vectone Mobile czy Red Bull Mobile. Ciekawą historię o źle naliczanych fakturach w T-Mobile opisał na swoim blogu także Jaahquubel. Okazuje się, że nie tylko w Orange zdarzają się tego typu wpadki. Jeżeli zaś szukacie nowego smartfona, przyjrzyjcie się bliżej przetestowanemu przez Banana Samsungowi Galaxy S3.

Na koniec polecamy wpis-polemikę, w którym aphazel przedstawia własną teorię dotyczącą przyszłości systemów z rodziny Windows, ciekawy poradnik użytkownika lukasamd pokazujący jak blokować sieć TOR oraz felieton Historia Pana M. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)