Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
28.10.2012 20:26
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski

Nowa dystrybucja Ubuntu, oferta komórkowych operatorów wirtualnych i testy smartfonów - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Czas podsumować dokonania naszych blogerów z ostatniego tygodnia. Na początek polecamy wpis Scorpions.B poświęcony nowej odsłonie Ubuntu. Jeżeli ktoś ma z najnowszym systemem Canonical problemy, powinien zapoznać się z tekstem Ubuntu 12.10: Ból, Bumblebee i graficzne artefakty, za którym stoi użytkownik admat. Samo środowisko graficzne obecne w Ubuntu także zostało poddane solidnej analizie - oceny Unity dokonał w swoim debiutanckim wpisie Maniek_88. Natomiast w sytuacji, gdy interfejs Unity nie przypadł nam do gustu, możemy zdecydować się na instalację bazującej na Ubuntu dystrybucji wyposażonej w konkurencyjne środowisko KDE, czyli Kubuntu. GregKoval opisał właśnie najnowszą odsłonę tego systemu. Samo środowisko KDE także doczekało się recenzji - koniecznie zapoznajcie się z tym solidnym opisem autorstwa Lucasa. Kończąc akapit poświęcony Linuksowi polecamy jeszcze felieton Lucasa skupiający się na odwiecznej rywalizacji środowisk graficznych.

A co z pozostałymi tematami? Użytkownik FL FAN opisał na swoim blogu historię rozwoju kombajnu muzycznego FL Studio wcześniej dostępnego pod nazwą FruityLoops. Warto także wspomnieć o wycieku kluczy LV0 do konsoli PS3 - dzięki nim konsola może zostać definitywnie złamana i w pełni kontrolowana przez piratów. Z konsolą Sony wiąże się także wpis zomo_prl - autor opisał w nim odświeżony sklep z grami w dystrybucji cyfrowej, czyli PlayStationStore. Wartościowa wydaje się także publikacja użytkownika Pangrys poświęcona cyfrowej dystrybucji gier na PC-tach przy pomocy takich platform jak Steam czy Orgin. W produkcji gier coraz aktywniej uczestniczą także Polscy producenci - luqass postanowił zrobić ich szybki przegląd. Jeżeli natomiast kogoś interesuje proces profesjonalnej kontroli kolorów od projektowania po ostateczny druk, powinien zapoznać się z tekstem użytkownika RoninPn.

Warte uwagi są także wpisy o telefonii mobilnej. Użytkownik mordzio porównał oferty sieci Plus, Play i T-Mobile pod względem oferty nielimitowanych, darmowych rozmów w telefonach na kartę. Natomiast Jaro070 w swoim najnowszym artykule porównał ofertę operatorów wirtualnych, takich jak Virgin Mobil, Vectone Mobile czy Red Bull Mobile. Ciekawą historię o źle naliczanych fakturach w T-Mobile opisał na swoim blogu także Jaahquubel. Okazuje się, że nie tylko w Orange zdarzają się tego typu wpadki. Jeżeli zaś szukacie nowego smartfona, przyjrzyjcie się bliżej przetestowanemu przez Banana Samsungowi Galaxy S3.

Na koniec polecamy wpis-polemikę, w którym aphazel przedstawia własną teorię dotyczącą przyszłości systemów z rodziny Windows, ciekawy poradnik użytkownika lukasamd pokazujący jak blokować sieć TOR oraz felieton Historia Pana M. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)