Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
27.01.2013 22:52, aktualizacja: 27.01.2013 23:09

Kolejny mroźny tydzień za nami - czas podsumować ostatnie dokonania blogerów dobrychprogramów, których sroga zima zatrzymała przed komputerem ;-) Na początek garść wpisów typowo sprzętowych.

Nasze podsumowanie rozpoczynamy od pisanego z jajem Pamiętnika posiadacza kamery, w którym MaXDemage opisuje swoje zmagania z kamerą cyfrową Samsunga HWX-QF20. Jeżeli jesteście ciekawi, jak kamera ta radzi sobie w roli aparatu fotograficznego, zapoznajcie się z tekstem autorstwa beduin75. Kolejne opisane na blogu DP produkty Koreańczyków to tablet Samsung Galaxy Tab 2 i 40-calowy telewizor Samsung TV UE40ES7000. Z recenzji nieco większych urządzeń polecamy także test 15,6-calowego laptopa XNOTE/Clevo W350ETQ. A jeżeli czekacie na nową generację konsol, czyli następców Xbox 360 i PS3, odsyłamy Was do wpisu naszego redakcyjnego kolegi TomisH.

Sporo dzieje się także na rynku mobilnym - nowy model z autorskim systemem szykuje między innymi BlackBerry - będzie to pierwszy smartfon z prawdziwego zdarzenia wyprodukowany przez konserwatywne RIM. Pozostając w temacie proponujemy lekturę recenzji telefonu Samsung Galaxy Ace 2 oraz ciekawy tekst o MHL, czyli standardzie przesyłu obrazu i dźwięku np. ze smartfona do telewizora LCD. Angry Birds na 50-calach? Proszę bardzo! A na deser felieton o fenomenie tej popularnej gry ze wściekłymi ptakami w roli głównej. Zamykając akapit poświęcony zagadnieniom sprzętowym polecamy artykuł 10 pytań do Intela, w którym przedstawiciel tego cenionego producenta procesorów odpowiada na pytania czytelników naszego portalu. Mamy także nie lada gratkę dla fanów Apple - artykuł o wydajnej stacji roboczej Power Macintosh G3 Gossamer, która była niezwykle popularna pod koniec lat 90-tych.

A co z oprogramowaniem? Także i tutaj nasi blogerzy nie zawiedli. Na początek polecamy wartościowy poradnik pokazujący, jak samodzielnie stworzyć e-książkę w formacie EPUB, która będzie się ładnie prezentowała na różnych modelach czytników. Mamy także ciekawostkę o komunikatorze GG w wersji na Linuksa - takowy był jakiś czas temu zapowiadany, jednak jak trafnie zauważył Chemical Attack, coś najwyraźniej w tej sprawie się zmieniło. Osoby chcące poddać obróbce skompresowany materiał wideo H.264/MPEG-4 AVC bez potrzeby jego ponownego kodowania powinny zaś zapoznać się z poradnikiem użytkownika bravo.

Z artykułów dla bardziej wymagających polecamy wpis o sieciach neuronowych i sztucznej inteligencji. Początkujący administratorzy mogą zaś zapoznać się z kilkoma artykułami dotyczącymi Windows Server - poruszają one takie kwestie jak moduł PowerShell do zarządzanie IIS czy replikacja konfiguracji pomiędzy serwerami IIS. Warto także wiedzieć jak otworzyć porty, kiedy korzystamy jednocześnie z modemu i routera. Programiści tworzący aplikacje na Androida mogą zaś poczytać co nieco o testowaniu owoców swojej pracy.

Na koniec polecamy garść mniej lub bardziej humorystycznych felietonów - o nauce czytania, o informatykach, o kłamstwach programistów oraz starciu między policjantem i informatykiem. Osoby chcące poczytać coś poważniejszego odsyłamy do teksu opisującego realia pracy w Szkocji oraz zestawienie trzech gier MMOFPS o niskich wymaganiach sprzętowych. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)