Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
17.03.2013 16:38

Z nadzieją na rychłe nastanie wiosny rozpoczynamy nasze cotygodniowe podsumowanie blogów. W minionym tygodniu bardzo dużo miejsca nasi blogerzy poświęcili testowaniu i modyfikacji sprzętu, więc to od tych wpisów zaczniemy.

Na dobry początek proponujemy ciekawy poradnik pokazujący, jak wgrać na tańsze smartfony Nokia najnowszą wersję Symbiana. Warto też przeczytać co nieco o samym Symbianie - konkretnie o jego ostatnich, dość udanych wersjach. Prawdziwych majsterkowiczów ucieszy zaś wpis od wojtekadams, w którym opisuje on swoje zmagania z podłączaniem ekraniku LCD do Raspberry Pi. Osoby, które czują w sobie żyłkę administratora mogą spróbować zaś postawić własny serwer na Debianie według poradnika parranoya - część 1, część 2. Jeżeli zaś chodzi o recenzje, warto rzucić okiem na solidny test iPhone 3GS, który z racji wieku można już kupić za całkiem normalną kwotę. Za recenzowanie wziął się także Banan i przetestował niedrogi aparat cyfrowy Benq AE220 - nie jest to może ósmy cud świata, ale zdjęcia robi ;-) Ten sam autor wziął także na warsztat smartfona LG Swift 4X HD. Z tematów sprzętowych polecamy także ciekawy wpis djfoxer, z którego dowiemy się jak grać na telewizorze Samsung Smart TV w gry wykorzystując smartfon jako kontroler. A na zakończenie proponujemy zapoznanie się z odpowiedziami do akcji 10 pytań do SONY, którą zorganizował djDziadek.

Z pozostałych tematów proponujemy ciekawy wpis o giełdach komputerowych, które niemal zniknęły już z krajobrazu naszych miast oraz opis fantastycznej akcji, w ramach której gracze wspierają Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. Jeżeli natomiast ktoś z Was korzysta z Windows 8, może mu się przydać lektura najnowszego wpisu lukasamd o usuwaniu zapamiętanych sieci w tym systemie. Nie mogło także zabraknąć recenzji aplikacji do przywracania menu start w Windows 8 - tym razem opisana została aplikacja StartIsBack. Fani Microsoftu mogą także zrezygnować z kupowania standardowego pakietu biurowego i postawić na silnie promowany przez korporację Office 365 - Scorpions.B postanowił sprawdzić, czym różni się on od „zwykłego” Office. Osoby rozpoczynające swoją pracę zawodową ze składem tekstu i grafiką komputerową stają zaś często przed dylematem, jaki program kupić - odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszym tekście edelmann. Wśród wielu wpisów na naszych blogach znalazł się także mały test aplikacji zabezpieczającej od Malwarebytes, która jest świetnym uzupełniłem tradycyjnego antywirusa.

Na koniec polecamy wpis o problemach z kodowaniem w UTF-8, relację z wykładu z człowiekiem-legendą - Richardem Stallmanem oraz wpis o nagannych praktykach związanych z usługami premium SMS. Godny uwagi jest także felieton o coverach i wpis-baza ciekawych treści na YouTube oraz kolejny już tekst z serii specjalista ds. teleinformatycznych. Tradycyjnie odsyłamy Was także do cyklu publikacji poświęconej sprzętowi Apple - w tym tygodniu macminik wziął na warsztat kultowy laptop z logo nadgryzionego jabłka: iBook. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)