Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
28.04.2013 19:56

Fani rowerów dzielą się na tych, którzy na swoich dwóch kółkach jeżdżą zawsze - przy minus 20-stopniach i oblodzonych drogach oraz przy plus 40-stopniach permanentnego upału - oraz na tych, którzy na jednoślady wsiadają w tzw. sezonie. Nasza polska wiosna jest ostatnio dość kapryśna i nie rozpieszcza tych mniej hardcorowych rowerzystów. Oby zbliżający się wielkimi krokami maj wynagrodził nam to z nawiązką i zachęcił naszych użytkowników do rowerowych wojaży.

Nasze cotygodniowe podsumowanie blogów zaczynamy jednak nie od rowerów, lecz od tematów sprzętowych, a konkretnie od kolejnych testów dysków SSD autorstwa deepone (test drugi) i SinTom. Nasi blogerzy dalej męczą także minikomputerki Intel NUC ultrabook konwertowalny Dell XPS 12 Duo (wpis pierwszy, wpis drugi), smartfon Motorola RAZR i (wpis pierwszy, wpis drugi) i kamerę cyfrową Samsung HMX-QF20. Warto także przeczytać, jak wygląda składanie komputera bazującego na superwydajnej platformie Intel LGA 2011, którą do testów otrzymał DjLeo oraz zapoznać się z podsumowaniem długich i obszernych testów GALAXY Tab 2. Proponujemy także wpis poświęcony łamaniu hasła w BIOS-ie oraz obszerną recenzję promowanego przez sieć EMPIK czytnika e-booków TreckStor Ebook Reader 3.0.

A co tematami softwarowymi i usługami internetowymi? Bardzo ciekawe porównanie dwóch wiodących wyszukiwarek - Google i Bing - napisał użytkownik patryk9200. Jeżeli natomiast używacie klienta SSH PuTTY, na pewno zainteresuje Was wpis o jego bardziej rozbudowanym klonie - KiTTY. Można też co nieco poczytać o rozpoznawaniu mowy w systemach Windows i zastanowić się nad przyczyną nie najlepszej sytuacji Windows 8 oraz losem Windows Phone 7, który dzięki kilku dużym aktualizacjom (w tym do wersji 7.8) zyskał sporo w oczach użytkowników. Osoby dbające o swoje bezpieczeństwo może zainteresować zaś wpis o usłudze BitLocker w Windows 8. Polecamy również ciekawe felietony poświęcone bezpieczeństwu - autorstwa tfl, januszka i bachusa. Użytkowników Windows 8 oraz właścicieli tabletów z Windows RT może zaś zainteresować MetroTube - ciekawa aplikacja do obsługi YouTube, która właśnie doczekała się wersji Modern UI.

Z pozostałych tematów proponujemy ciekawy poradnik dotyczący reklamacji, który stworzył zoso71 oraz analizę ofertową nowej marki Orange - Nju. Z bardziej zaawansowanych tematów proponujemy zaś referat o komunikacji TCP/IP, firewallach, routerach itp oraz małe co nieco dla programistów C#. Fanów fińskiej Nokii odsyłamy zaś do kolejnej już odsłony Nokia N9 tips & tricks oraz artykułu omawiającego brak dostępności firmware'u przez NaviFirm+.

Na koniec polecamy felieton Będę technikiem informatykiem, albo i nie… ;-), pierwszy rozdział opowiadania autorstwa MaXDemage i wpis poświęcony niedawnemu „włamaniu” jakie miało niedawno miejsce w serwisie niebezpiecznik. A już całkiem na koniec odsyłamy Was do kolejnej odsłony cyklu poświęconego sprzętowi Apple - tym razem macminik wziął na warsztat komputer PowerMac 6200/6300. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)