Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
12.05.2013 22:15

W tym roku wiosna, mimo że przyszła z opóźnieniem, jest dla nas dość wyrozumiała. Coraz cieplejsze dni zachęcają do większej aktywności i sprzędzenia czasu poza domem. Nie dotyczy to oczywiście naszych blogerów, którzy mimo dobrej aury siedzą w domu i redagują kolejne wpisy. Dziś mamy niedzielę, więc czas owe wpisy podsumować.

Zgodnie z tradycją rozpoczynamy od tematów sprzętowych, a konkretnie od kolejnych wpisów poświęconych mini-komputerkom Intel NUC. Zostały one poddane kolejnej serii testów, czego owocem są wpisy gowaina (wpis pierwszy i drugi) i Pangrysa. Testy nie ominęły również dysków SSD Intela, które na warsztat wziął drobok i macminik, umieszczając dysk w między innymi dość już leciwym, 4-letnim Mac Mini.

W naszym blogu znalazły się też publikacje poświęcone tabletowi Sony Xperia Z i dwóch smartfonów z Androidem - ZTE Grand X IN i Motorola RAZRi. Wszystkie te dotykowce możemy zimową porą obsługiwać za pomocą rękawiczek iGlove - teraz jednak nie są aż tak potrzebne. Jeżeli chodzi o softwarowy aspekt Androida, wspomnieć trzeba o nowym centrum gier, dwóch ciekawych launcherach - Chameleon Launcher i Smart Launcher i ciekawej aplikacji dla spacerowiczów - MapMyWalk. Na marginesie tego typu urządzeń mozecie przeczytać o kamerze internetowej WiFi - tego typu cudo zrecenzował deepone.

Porzućmy jednak urządzenia wszelakie i zajmijmy się pozostałymi tematami. Zoso71 opisał działanie mechanizmu wbudowanych wyszukiwarek w Operze, zaś Banan poświęcił swój wpis bezpłatnemu Internetowi w Virgin Mobile. Możemy też przeczytać ciekawy wpis o Ubuntu 13.04 i zapoznać się z przemyśleniami MinkDragon dotyczącymi potęgi numerów, w szczególności w odniesieniu do numerowania kolejnych edycji produktów.

Na koniec polecamy felieton na temat różnych nonsensów w Sieci i relację z praktyk zawodowych Norbitora (1,2). Odsyłamy Was także do kolejnego już wpisu poświęconego sprzętowi Apple - tym razem macminik wziął na warsztat komputer iMac G4. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)