Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski

25.08.2013 21:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz

Pogoda daje nam czytelne znaki, że wakacje powoli się kończą. Już za kilka dni uczniowie wrócą do szkół a studencki odwiedzą uczelnie walcząc z czekającymi ich poprawkami. Także na naszych blogach ruch jakby mniejszy, widać każdy chce wykorzystać ostatnie dni wolności i spędzić je jak najbardziej aktywnie. Mimo to ostatnie 7 dni przyniosło nam szereg wartościowych wpisów - spróbujmy zatem podsumować mijający tydzień.

Zaczynamy od tematów związanych z telefonią mobilną, a konkretnie od recenzji iPhone 5 napisanej po 7 miesiącach intensywnego użytkowania tego telefonu. Warto też rzucić okiem na wpis Dlaczego iPhone jest gorszy, w którym Macminik stara się obiektywnie podejść do zarzutów, jakie sprzętowi Apple stawia wielu internautów. Posiadaczy telefonów z Windows Phone odsyłamy do wartościowego tekstu djfoxer, z którego dowiecie się, jak obejść ograniczenia, jakie na sklep z aplikacjami dla tego systemu nakłada Microsoft. Fanom Androida proponujemy zaś zestawienie 9 ciekawych aplikacji dla mobilnego systemu Google oraz przegląd oferty chińskich smartfonów, które zrywają z mitem "chińskiej tandety". Warto także zapoznać się kolejnymi tekstami dotyczącymi smartfonu z systemem Sailfish OS, za którym stoi fińska firma Jolla. Ten ciekawy telefon pozwoli między innymi na łatwe przyłączanie doń różnorodnych akcesoriów, czyli tzw. drugich połówek. Już wkrótce osoby zainteresowane tworzeniem aplikacji Sailfish OS będą mogły spotkać się z osobami zaangażowanymi w projekt tego systemu - będzie to możliwe za sprawą serii warsztatów Sailfish SDK install/hackfest, które odbędą się w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

A co z tematami dotyczącymi oprogramowania? W tej materii godny uwagi wydaje się test pakietu Panda Internet Security 2014. Wartościowy wydaje się także poradnik poświęcony zagadnieniu instalacji Debiana oraz późniejszemu dodawaniu potrzebnych aplikacji. Fani Linuksa mogą też poczytać o nowościach, które zostały wprowadzone do środowiska KDE za sprawą firmy Blue Systems. Bardziej zaawansowanych użytkowników odsyłamy zaś do wpisów o bazie danych RavenDB, WebDevelopingu oraz kolejnego odcinku cyklu poświęconego serwerowi Nginx.

Od niepamiętnych czasów mocną stroną blogów były felietony, teksty analityczne i ciekawe cykle wydawnicze. Z tego typu wpisów polecamy świetny tekst o głupocie ludzi, którzy coś tam usłyszeli o NSA i relację z rozwiązywania problemów z IT w jednej z placówek służby zdrowia. Z uśmiechem na ustach czyta się także wyjaśnienie akcji-prowokacji, którą zafundował naszej społeczności MaXDemage i kolejną odsłonę cyklu Pani Krysia z księgowości.

Na koniec polecamy wpis poświęcony uzyskiwaniu dofinansowania na założenie firmy, relację z poświęconych grom targów Gamescom, recenzję gry Plants vs. Zombies 2 oraz wywiad z grupą użytkowników nazywanych Lożą Szyderców. Tradycyjnie odsyłamy Was także do cyklu poświęconego produktom firmy Apple, który od dawien dawna jest prowadzony przez Macminika. Tym razem bloger opublikował wpis kończący serię tekstów o Newtonie, dalekim krewnym obecnego na rynku iPada. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)