Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
01.09.2013 18:52
350041011042478017

Podsumowania mają to do siebie, że pokazują upływ czasu. Dziś dla sporej części naszych użytkowników kończą się wakacje i już jutro ruszą oni tłumnie na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Także studenci nie mają lekko, gdyż spora ich część zamiast odpoczywać aż do października, musi się zmierzyć z kampanią wrześniową, czyli serią poprawek i zaliczeń ostatniej szansy. Mimo tego zamieszania spora część z Was znalazła czas i chęci, by opublikować na portalu ciekawy wpis. Podsumujmy zatem mijający tydzień na blogach dobrychprogramów.

Zaczynamy od kwestii softwarowych, a konkretnie od recenzji Windows 8 po rocznym użytkowaniu - czy najnowszy system Microsoftu okazał się lepszy od uwielbianej przez użytkowników Siódemki? Analogicznie można przyjrzeć się mobilnemu Windows Phone 8, który miał za zadanie zniwelować braki swojego poprzednika, czyli WP7. A skoro już jesteśmy przy Windows Phone, polecamy Waszej uwadze aplikację Nokia Pocztówka dla telefonów Nokia Lumia, która pozwala stworzyć i wysłać Pocztą Polska własną kartę z życzeniami - co ważne, jest to całkowicie darmowe! Fani mobilnych okienek mogą też poczytać o kolejnych nowościach, które przynosi aktualizacja Amber dla WP8. Wróćmy jednak do oprogramowania na komputery, a konkretnie do pakietów zabezpieczających. W tej materii warto zainteresować się recenzją ESET Smart Security 6. Co bardziej przezorni w ramach uzupełnienia mogą zainstalować narzędzie EMET, które pozwala dbać o bezpieczeństwo zainstalowanego oprogramowania.

W minionym tygodniu nie brakowało ciekawych wpisów o tematyce sprzętowej - tą część podsumowania zaczynamy od kolejnych przecieków o zegarku Samsung Gear, który zalicza się do urządzeń klasy smartwatch. Polecamy również recenzję stacji dokującej / systemu audio Samsung Wireless Audio Dock DA-E750 oraz modułu Smart TV w formie mini-komputera z Androidem wpinanego do portu HDMI o nazwie Rikomagic MK802IV. Oczywiście samo urządzenie byłoby niewiele warte, gdyby nie możliwość uruchamiania na nim szeregu androidowych aplikacji - zestawienie tych ciekawszych opublikował na swoim blogu użytkownik Bravo. Fani Apple na pewno ucieszą się z wpisu poświęconego miniaturowej (i działającej!) kopii pierwszego Macintosha oraz tekstu opisującego Muzeum Techniki Apple w Moskwie.

A co z pozostałymi tematami? djDziadek opublikował kolejny wpis z serii 10 pytań do, w którym na pytania użytkowników odpowiada przedstawiciel sieci Plus, zaś Siw udostępnił 13 odcinek swojego cyklu Pani Krysia z księgowości. Z podobnym, cyklicznym projektem wystartował właśnie Jaredj - jak czytamy w pierwszym tekście, będzie on poświęcony problem IT na uczelni. Warto też rzucić okiem na aktualną sytuację na rynku przedpremierowych zamówień na PS4 i zapoznać się dwoma ciekawymi felietonami o Polce na wakacjach i niespełnionym marzeniu. Na zakończenie polecamy autorską relację z ostatniego HotZlotu od Shaki81 i kolejny wpis Macminika poświęcony produktom Apple - tym razem autor opisał komputer przenośny PowerBook G4. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)