Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
16.03.2014 17:07
Obraz

Patrzę w kalendarz, a tu kolejna niedziela, czas więc podsumować aktywność naszych użytkowników w minionym tygodniu i wyróżnić co bardziej ciekawe wpisy na naszych blogach. Zatem nie przedłużając, zaczynamy!

Przez ostatnie 7 dni poruszyliście wiele ciekawych tematów - KyRol przypomniał, że dobiega końca okres wsparcia systemu Windows XP i spróbował odpowiedzieć na pytanie, jak zareagują na to użytkownicy tego popularnego systemu. Użytkownik t-m-z spróbował natomiast zrecenzować grę Titanfall, która po głośnych zapowiedziach ostatecznie trafiła w ręce konsolowców i pececiarzy. Z kolei KeraVX zdecydował się na recenzję przeznaczonej na system Android gry Magical Cannon Wars. Jest to produkcja z gatunku vertical shooterów, w których kierujemy pojazdem i strzelamy do wrogich jednostek unikając ich nieprzyjacielskiego ognia. Jeżeli zaś sądzicie, że gry (te konsolowe, pecetowe czy mobilne) to domena wyłącznie mężczyzn, to z błędu wyprowadzi Was graczka Snow_Rainy. Gry - szczególnie te obecne w czasach komputerów Amiga - nie były także obce blogerce Xanthia, z którą wywiad przeprowadził Shaki81.

Titanfall - strzelanka z wielkimi mechami
Titanfall - strzelanka z wielkimi mechami

Nasi blogerzy sporo miejsca poświęcili testom sprzętu - McDracullo zmierzył się z nową odsłoną mini-komputerka Intel NUC, Mk13 zrecenzował netbook HP Mini 210, zaś witek111 zbadał wydajność 14-calowego komputera przenośnego Xnote W740SU, który na tle konkurencji wyróżnia się mocnym, zintegrowanym układem graficznym Intel Iris Pro 5200. Testy nie ominęły także tabletów - Dell Venue 7, który był męczony przez Lilu21 i Asus Fonepad 7, który posłużył Septimowi za retro-konsolę do gier z takich platform jak NES, Super NES, Nintendo 64, GBA, Sega Mega Drive czy PSX. Jeżeli Wasz tablet posiada dodatkowo modem, możecie zaaplikować mu darmowy Internet w postaci Aero2. Awaryjnie tego typu połączenie można wykorzystać także w komputerze. Obok tabletów i smartfonów na rynek starają się przebić smartwatche - Szymad opisał historię tych urządzeń. Uwierzylibyście, że ich korzenie sięgają lat 80-tych? Był to okres miniaturyzacji elektroniki, który zaowocował popularyzacją takich wynalazków jak komputer osobisty - tego typu maszyny w latach 90-tych były już naprawdę popularne i czasem przybierały postać urządzeń All-In-One, takich jak opisany przez Macminika Apple LC 580 i LC 5200. Oczywiście firma Steve'a Jobs'a nie jest jedyną, która wprowadzała innowacje na rynek komputerów osobistych - w dwóch artykułach (pierwszy, drugi) Xanthia opisała te nowinki, których Apple nie wymyśliło, lecz co najwyżej zastosowało w swoich produktach.

Oryginalne Super Mario World na tablecie z Androidem? Żaden problem!
Oryginalne Super Mario World na tablecie z Androidem? Żaden problem!

Na koniec polecamy Wam kolejną część poradnika aplikacji Spikit i foto-relację Cyryllo z budowy własnego tabletu. Warto też zapoznać się z opublikowanym w dwóch częściach (pierwsza, druga) artykułem o sztucznej inteligencji i przeczytać świetną relację z pierwszego dnia Intel Extreme Masters 2014. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)