Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
22.01.2017 22:23, aktualizacja: 22.01.2017 23:48
Obraz

Ależ ten czas leci! Kolejna niedziela i kolejne podsumowanie blogów przed nami. O czym pisali użytkownicy w swoich wpisach? Sprawdźmy.

Zaczynamy od ciekawego tekstu cyryllo, w którym autor opisuje, jak tworzy własnego robota wzorowanego na R2D2 z uniwersum Star Wars. Dowiecie się także, jak przebiega proces renowacji szafy grającej, o której cyryllo pisał w poprzednich publikacjach. Koniecznie zajrzyjcie także do relacji olmeca poświęconej reanimacji uszkodzonego czytnika Kindle i tekstu Kylo#K86 dotyczącej wymiany pasty termoprzewodzącej w wiekowym laptopie.

Obraz

W naszym podsumowaniu znalazło się także kilka publikacji o tematyce softwarowej, takich jak wpis Waka poświęcony modyfikowaniu interfejsu użytkownika systemu Windows 10 i tekst o nowych, testowych kompilacjach tego OS-u. Co ponadto? Użytkownik biomen wrzucił kolejne części swojego programistycznego dziennika: identyfikujemy ciała biorące udział w kolizji, porządkujemy kod i tworzymy grupę niezależnych przeciwników oraz piszemy menadżer zasobów w aplikacji SFML/Box2D. Ciekawie prezentują się także wspomnienia z ostatniego Hot Zlotu, publikacja opisująca próby złamania maszyny szyfrującej Enigma i artykuł o piractwie... okresu PRL i młodej Trzeciej RP.

Obraz

Na koniec odsyłamy Was do tekstu poświęconego grze Rocket League i smutnej informacji ze świata prasy. Z rynku znika właśnie magazyn komputerowy CHIP. Już wkrótce dołączy do niego portal CHIP.pl. Trochę szkoda, gdyż wiele lat temu był to najbardziej prestiżowy magazyn o komputerach na rynku. Przypominamy również, że prowadzenie bloga na naszej platformie to szansa na wygranie atrakcyjnych nagród. W tym miesiącu do naszych blogerów trafi karta graficzna GIGABYTE RADEON RX 460 4GB, słuchawki HyperX Revolver, dysk SSD Crucial MX300 525GB 2.5" SATA, myszka Razer DeathAdder Elite i zestaw klocków Jimu mini. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)