Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
24.09.2017 22:00, aktualizacja: 25.09.2017 00:16
Obraz

Mamy niedzielę, a to oznacza, że czas najwyższy podsumować wpisy na blogach dobrychprogramów. Co ciekawego napisali nasi użytkownicy w minionym tygodniu?

Na początek przyjrzymy się projektorowi Optoma GT1080e, którego testy rozpoczął właśnie lordjahu. Urządzenie to pozwala na uzyskanie 100-calowej przekątnej już z odległości 1 metra. Taki obraz mimo dużych rozmiarów jest ostry (rozdzielczość Full HD) i jasny (3000 ANSI lm). Ponadto projektor obsługuje technologię 3D, posiada wbudowany 10 W głośnik i można do niego podłączać telefony i tablety zwykłym kablem MHL. Cena? Niewiele ponad 3 tys. zł.

Projektor Optoma GT1080e czy 100-calowy obraz z odległości 1 metra
Projektor Optoma GT1080e czy 100-calowy obraz z odległości 1 metra

Czas przyjrzeć się ofercie topowych smartfonów. Który z nich będzie najlepszy dla gracza? Motorola Moto Z2 Force z idealnie dopasowanym modułem Moto Gamepad czy może gigantyczny, bezramkowy Samsung Galaxy Note8? Podobne rozterki (tylko z innych powodów) mają miłośnicy fotografii szukający idealnego aparatu oraz kierowcy rozglądający się za bezpiecznym samochodem. Tylko czy takie poszukiwania mają sens? Dziś technologia rozwija się tak szybko, że ciężko za nią nadążyć. Może więc zamiast gonić króliczka, lepiej kupić sobie tanią Dacię i pancerny telefon z Chin, który zniesie o wiele więcej, niż topowe smartfony wielkich koncernów.

Pancerny DOOGEE S60 oferuje m.in. bezprzewodowe ładowanie
Pancerny DOOGEE S60 oferuje m.in. bezprzewodowe ładowanie

Szaleńcza pogoń za nowinkami ma także swoją ciemną stronę. Urządzenia wszelkiej maści starzeją się dziś bardzo szybko. Wystarczy, że producent przestanie opracowywać dla nich aktualizacje oprogramowania i po kilku – kilkunastu miesiącach większość funkcji synchronizacji przestaje działać. Podobnie jest z każdą inną sferą naszego życia, w które wkrada się technologia. Ludzie dziś nie wyobrażają sobie uprawiania sportu bez dedykowanych aplikacji. To samo obserwujemy z internetem – kiedyś cieszyliśmy się z kapryśnego połączenia modemowego o zawrotnej szybkości 0,056 Mbit, a dziś jesteśmy zniesmaczeni, gdy nasze stałe łącze oferuje mniej, niż 20 Mbit. Możemy oczywiście rozpamiętywać dawne czasy i mówić że kiedyś było lepiej oraz grać w stare gry na emulatorach i wspominać ciekawostki z historii polskiego internetu.

Modem telefoniczny zapewniał dostęp do (powolnego) internetu w latach 90-tych
Modem telefoniczny zapewniał dostęp do (powolnego) internetu w latach 90-tych

Jednak to, że my przestaniemy podążać za nowinkami, nie sprawi, że rozwój technologii się zatrzyma. Deweloperzy cały czas opracowują dla swojej wygody nowe, przenośne środowiska programistyczne, Microsoft wdraża kolejne nowinki dla destopowego i mobilnego Windows 10, a nasz portal tworzy specjalną sekcję forum dla najaktywniejszych spośród naszych użytkowników. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)