Darmowe dostawy do Polski z Amazon.de: próg wysoki, ale i tak to ciekawa okazja

Darmowe dostawy do Polski z Amazon.de: próg wysoki, ale i tak to ciekawa okazja26.11.2015 12:42
Darmowe dostawy do Polski z Amazon.de: próg wysoki, ale i tak to ciekawa okazja

Niemiecki Amazon staje się coraz bardziej interesującąalternatywą dla polskich sklepów internetowych – nawet mimodołującego kursu złotówki. Nasz kraj trafił bowiem na listękrajów, do których oferowana jest darmowa wysyłka. Co prawdadotyczy to tylko zamówień powyżej 49 euro (brutto), ale i tak wwielu wypadkach Amazon zaczyna się po prostu opłacać, tymbardziej, że za chwilę Czarny Piątek, czas internetowych okazjidla wszystkich kupujących.

Ceny domyślnych zamówień nie uległy zmianie. Za standardowąpaczkę (z muzyką, filmami, czy oprogramowaniem) zapłacimy od 3,80euro, plus 60 eurocentów za każdy kilogram. Za standardową paczkędla wszystkich innych towarów – 5,50 euro, z taką samą taryfąwagową. Czas dostawy to 3-5 dni roboczych. Dostępne są też opcjeekspresowe (od 7 euro) i błyskawiczne (od 11 euro), dla nich jużjednak darmowej opcji po przekroczeniu 49 euro nie ma.

350169652544169921

Poprzeczkę zawieszono wyżej niż dla innych krajów – musimytu rywalizować ze Szwajcarami, którzy przy takim zakupie dostanądarmową dostawę wszystkiego co tylko zechcą z pełnej listyAmazonGlobal. Dla porównania, mieszkańcom Austrii, Belgii,Liechtensteinu, Luksemburga i Holandii oferowana jest domyślniedarmowa wysyłka książek oraz czytników Kindle, zaś po wydaniuponad 29 euro, za darmo otrzymają wszystkie zamówione towary.

Skoro już mowa o czytnikach Kindle, to trzeba zwrócić uwagę najedną kwestię. Serwis Świat Czytników zwracauwagę na opłacalność zamówienia w obecnej sytuacjiurządzenia KindlePaperwhite trzeciej generacji, oferowanego obecnie za 119 eurodla Niemców (i za 124 euro dla Polaków, ze względu na nasz wyższyVAT) – i cieszy się, że wreszcie otrzymaliśmy skierowanąbezpośrednio do nas i nieograniczoną czasowo możliwośćotrzymania towarów za darmo.

350169652544366529

Przyznajemy jednak, że co do tego nie bylibyśmy jednak tacypewni. W dziale pomoc i obsługa klienta niemieckiego Amazonu możnaznaleźć nieco inne informacje. Wygląda na to, że oferta jestograniczona w czasie. Darmowa dostawa dotyczyć ma jedynie zamówieńzłożonych od 25 listopada 2015 roku do 24 maja 2016 roku, naszczęście jednak nie ma tu ograniczeń w dostawie urządzeńKindle, jakie dotyczą np. Holandii. Trzeba jednak pamiętać, żedarmowa dostawa dotyczy wyłącznie asortymentu Amazon.de, dowartości zamówienia nie wlicza się też kart podarunkowych,cyfrowych treści i książek na Kindle. Trzeba też uważać, byzamawiać nie bezpośrednim kliknięciem, ale przez dodanie dokoszyka, by pogrupować zamówienie w minimalną liczbę paczek.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)