Darmowe programy specjalnie dla czytelników dobrychprogramów

Darmowe programy specjalnie dla czytelników dobrychprogramów

17.12.2011 17:01, aktualizacja: 18.12.2011 17:20

Firma Abelssoft, twórca m.in. popularnego narzędzia WashAndGo do oczyszczania komputera ze zbędnych komponentów, specjalnie z myślą o czytelnikach naszego portalu przygotowała 4 bezpłatne wersje swoich komercyjnych programów. Pozwalają one łatwo i wygodnie pobierać klipy z serwisu YouTube, dostosowywać ustawienia prywatności przeglądarek internetowych, aplikacji i usług online Google, a także zarządzać domowym budżetem.

Pierwsza z wymienionych aplikacji nosi nazwę YouTube Song Downloader i umożliwia pobieranie i zapisywanie na dysku lokalnym komputera klipy z serwisu YouTube. W odróżnieniu od wielu innych aplikacji tego typu pozwala ona przeglądać zawartość serwisu YouTube bez konieczności korzystania z przeglądarki internetowej. Wyszukiwanie wybranych materiałów w znaczny sposób ułatwia wbudowana wyszukiwarka, która daje możliwość wygodnego odnajdywania udostępnionej przez użytkowników YouTube'a muzyki i filmów. Co istotne, program oferuje również funkcję wyszukiwania i pobierania pełnych albumów muzycznych. Wystarczy, że wskażemy wykonawcę, wybierzemy interesujący album, a aplikacja sama wyszuka utwory wchodzące w jego skład i umożliwi ich zapisanie na komputerze.

Kolejny program to AntiBrowserSpy, służący do zarządzania ustawieniami prywatności i bezpieczeństwa zainstalowanych w systemie przeglądarek internetowych, usuwania śladów po przeglądanych stronach oraz archiwizacji ustawień. Z jego pomocą łatwo wyłączymy wszelakie funkcje szpiegowskie, które m.in. przesyłają do producenta ID przeglądarki lub adresy odwiedzanych stron internetowych, dezaktywujemy mechanizm automatycznych aktualizacji, wysyłania raportów o awariach i wiele, wiele innych. Rodzaj dostępnych konfiguracji oraz funkcji programu zależny jest od przeglądarki, dla której chcemy zmodyfikować domyślne ustawienia. Kolejną funkcją, zapewniającą ochronę prywatności podczas codziennego korzystania z Internetu jest StealthBrowser. Uniemożliwia ona przesyłanie do odwiedzanych witryn informacji o wersji przeglądarki, zainstalowanych rozszerzeniach i innych, które wykorzystywane są do poprawnego wyświetlania stron internetowych, ale z ich pomocą tworzone mogą być tzw. odciski palca każdej przeglądarki na dowolnym komputerze. Inne dostępne w AntiBrowserSpy funkcje pozwalają czyścić historię przeglądarki, ciasteczka, pamięć podręczną czy listę pobieranych plików.

Bezpłatnie udostępnione zostało również narzędzie GoogleClean, które daje możliwość zarządzania ustawieniami prywatności i bezpieczeństwa zainstalowanych w systemie produktów oraz usług online firmy Google. Wśród oferowanych przez program funkcji znajdziemy w głównej mierze takie, które pozwolą użytkownikowi zablokować możliwość przesyłania do firmy Google danych zgromadzonych podczas korzystania z jej produktów. Mowa tutaj o informacjach dotyczących wykorzystania programów i aplikacji, a także unikatowych dla każdego użytkownika identyfikatorach ID. GoogleClean wspiera takie produkty Google'a jak usługi webowe (wyszukiwarka, poczta lub mapy itp.), serwis YouTube, przeglądarka internetowa Chrome, pasek narzędziowy Google Toolbar, aplikacje Google Earth oraz Picasa. W zależności od produktu, którego ustawienia chcielibyśmy zmodyfikować GoogleClean oferuje różne zestawy dostępnych opcji. Wśród tych najistotniejszych znajdziemy narzędzie umożliwiające wyczyszczenie tzw. ciastek śledzących, ciastek YouTube i flash, zablokowanie komunikacji z serwerami Google Analitics, kasowanie danych przechowywanych w pamięci podręcznej takich aplikacji jak Google Chrome lub Picasa, blokowanie transferu raportów o awariach i statystykach użytkowania, automatyczne aktualizacje itp.

Ostatni z przygotowanych przez producenta dla naszych czytelników programów to MoneyFox, do zarządzania domowym budżetem. Pozwala on na tworzenie dowolnej ilości profili, dzięki czemu swoimi przychodami i wydatkami zarządzać mogą wszyscy domownicy z osobna. Każdy z profili zabezpieczyć można hasłem. MoneyFox daje duże możliwości konfiguracji wielu rachunków bankowych, na których znajdować się mogą środki pieniężne w wielu walutach. Bez jakichkolwiek ograniczeń wszelakie transakcje organizować możemy w kategorie i podkategorie, przeglądać raporty oraz statystyki obejmujące różne przedziały czasowe, a także zapisywać je na dysku w postaci dokumentów PDF. Raz zdefiniowane wpływy lub wydatki łatwo można później ponownie wykorzystywać.

Wszystkie z wymienionych programów pobrać można dla systemu Windows z odpowiadających im kategorii w naszym dziale PROGRAMY.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)