Disney+ z 28,6 milionami abonentów. Wkrótce następne serialowe hity

Disney+ z 28,6 milionami abonentów. Wkrótce następne serialowe hity

Disney+ ma już 28,6 mln abonentów
Disney+ ma już 28,6 mln abonentów
05.02.2020 13:36, aktualizacja: 05.02.2020 16:09

Usługa VOD Disney+ zadebiutowała w listopadzie 2019 roku i z miejsca Disney stał się jednym z najważniejszych graczy na rynku, a wszystko dzięki dostępności filmów z serii Gwiezdne Wojny oraz Marvel Cinematic Universe oraz nowym produkcjom pokroju The Mandalorian.

Pomimo, że start platformy ograniczony był zaledwie do pięciu rynków: USA, Kanady, Holandii, Australii i Nowej Zelandii, Disneyowi udało się już przyciągnąć do siebie 28,6 miliona abonentów. To wielce imponujące osiągnięcie zważywszy na to, że taki Netflix (167 mln abonentów) oferuje streaming od 2007 roku, a jego usługi są dostępne w 190 krajach.

Aplikacja Disney+ w wersji na Smart TV, fot. Jakub Krawczyński
Aplikacja Disney+ w wersji na Smart TV, fot. Jakub Krawczyński

Jeśli chodzi o bliższych rywali, dostępny wyłącznie w USA serwis Hulu (w którym udział ma także Disney) może pochwalić się 31,8 mln subskrybentów, a z Amazon Prime Video, według prognoz Statista, w 2020 roku na świecie korzystać będzie około 64 mln osób.

Z kolei Apple podało, że z usługi Apple TV+ korzysta w USA 33,6 miliona konsumentów. Liczba ta jest jednak niemiarodajna, gdyż gigant z Cupertino oferuje darmową, roczną subskrypcję do serwisu przy kupnie nowego sprzętu firmy po 10 września 2019 roku.

Disney+ ma szansę wkrótce swój wynik jednak znacznie poprawić, gdyż 24 marca usługa wystartuje w takich krajach, jak Austria, Francja, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Szwajcaria, UK oraz Włochy. W samej Wielkiej Brytanii aż 7,6 milionów użytkowników VOD zadeklarowało, że skorzystają z Disney+ w momencie wejścia usługi na rynek. Od 29 marca z platformy VOD Disneya będą mogli natomiast korzystać mieszkańcy Indii. W dalszej części 2020 roku (bądź pierwszej połowie 2021) mają również dojść kraje Wschodniej Europy oraz Ameryki Łacińskiej.

Serial The Mandalorian, fot. Disney
Serial The Mandalorian, fot. Disney

Disney przy okazji zapowiedział kilka wyczekiwanych produkcji serialowych z Marvel Cinematic Universe, w tym The Falcon and the Winter Soldier (sierpień 2020), WandaVision (grudzień 2020) oraz drugi sezon serialu w uniwersum Star Wars: The Mandalorian (październik 2020).

Warto na marginesie zaznaczyć, że Disney+ oferuje zawartość w 4K z Dolby Vision i Dolby Atmos, nie wymagając osobnego abonamentu, aby uzyskać dostęp do treści w tej jakości. Disney+ ma kosztować w Polsce 32,99 zł miesięcznie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)