Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Windows Phone 7 - ciekawe aplikacje: Cool Remote i Send To WP7

W tym małym wpisie chciałbym przedstawić dwie bardzo ciekawe i darmowe aplikacje. Programy w znaczący sposób ułatwią komunikację pomiędzy naszym Windows Phone 7, a np. desktopem.

Cool Remote

Cool Remote (http://coolremote.wordpress.com) jest aplikacją, dzięki której będziemy mogli połączyć się zdalnie, z naszym komputerem w sieci lokalnej.

W przeciwieństwie do innych darmowych aplikacji, które ograniczają się jedynie do sterownia klawiaturą/odtwarzaczem audio, Cool Remote jest programem, który jest namiastką "Pulpitu zdalnego" znanego z systemów Windows.

Wystarczy na komputerze zainstalować aplikację "serwerową" Cool Remote Server, która umożliwi połączenie się z danym komputerem poprzez sieć. Ustawiamy jeszcze hasło dostępu i nasz pulpit już jest gotowy do udostępniania pulpitu.

Na drugim końcu nitki :P, na naszym Windows Phone 7, instalujemy darmową z aplikację z Marketplace: Cool Remote. Program potrafi sam wyszukać urządzenia dostępne w sieci lokalnej. Wystarczy tylko wpisać, wcześniej ustalone hasło i już możemy połączyć się z naszym komputerem poprzez Windows Phone 7!

Program umożliwia podgląd pulpitu (z zoomem), sterowanie klawiaturą oraz myszką z naszego WP7. Całość działa całkiem nieźle. Jedynie do czego można się przyczepić to do obsługi myszki. Wszystko jest ok, ale przydałaby się możliwość obsługi myszki na podglądzie okna, a nie na oddzielnym wirtualnym padzie. Obecnie poruszając myszką poprzez ekran dotykowy nie widzimy podglądu pulpitu, i musimy spoglądać na ekran monitora.

Gdy ta dość znacząca ułomność zostanie naprawiona, będziemy mieli możliwość w 100% sterownia zdanie komputerem. Taki malutki "pulpit zdalny". Warto czekać na dalszy rozwój tej aplikacji, gdyż jest to nieliczny w pełni darmowy program do łączenia się zdalnie poprzez Windows Phone 7. Program został udostępniony 13 sierpnia! A zatem jest to nowy, świeży soft, w międzyczasie, 18 sierpnia była już mała aktualizacja. Twórcy pieczołowicie pracują nad udoskonalaniem swojego działa. Warto trzymać kciuki.

Jednakże już teraz aplikacja jest bardzo przydatna. Możemy zobaczyć szybko co się dzieje na naszym komputerze lub nie podchodząc do biurka sterować PCtem. Opcje dostępne z poziomu Windows Phone 7 pozwalają na ustawienie jakości przesyłanego obrazu oraz wielkości bufora.

Dodatkowo wspomnę, iż otrzymujemy również możliwość sterownia komputerem poprzez inny komputer w sieci. Odbywa się to przez przeglądarkę www i działa wyśmienicie. Istnieje także udzielna wersja na iOSa.

Send To WP7

Ostatnią aplikacją jest Send To WP7 (http://www.daveamenta.com/products/chrome-to-wp7/) . Mały program, który pozwala na przesyłanie wprost z przeglądarki (Internet Explorer 8, 9; Firefox; Chrome; Opera) tekstu, linków, grafiki. Wystarczy zainstalować rozszerzenie do konkretnej przeglądarki i wpisać klucz jaki widnieje w konfiguracji na telefonie.

Od tego momentu będziemy mogli przesyłać dane do WP7. Zaznaczmy tekst i klikamy prawym klawisze myszy wybierając: "Send to Windows Phone". Tekst możemy natychmiast użyć w: wiadomości sms, email, jako adres na mapie, fraza do wyszukania w bingu lub w Marketplace. A także jako numer, na który możemy zadzwonić lub wysłać wiadomość.

W taki prosty sposób możemy wysłać np. hasła lub długie smsy z komputera.

Istniej także możliwość instalacji aplikacji desktopowej, która pozwala na wysyłanie plików bez użycia przeglądarki, bezpośrednio z menu eksploratora.

Na koniec

Oczywiście w obu przypadkach potrzebujemy połączenia internetowego (np. wifi).
Gorąco polecam te dwie aplikacje. Bardzo ułatwiają i uatrakcyjniają codzienną pracę pomiędzy PCtem, a Windows Phone 7.

Pozdrawiam

 

oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
  #1 26.08.2011 09:56

W Androidzie od dawna jest vnc-viewer (jest nawet serwer) oraz TeamViewer.

Co do tego drugiego, to jest Android to Chrome czy coś takiego (nie pamiętam nazwy).

Dobrze, że napisałeś. Myślałem, że WP7 jest w 100% bezużyteczny, a tu proszę. Bezużyteczny w 98%.

djfoxer   19 #2 26.08.2011 10:42

@sunbeam96-internetcafe
Android jest dużo starszy (premiera: 21 październik 2008) od Windows Phone 7 (premiera: 21 październik 2010), nie ma co się dziwić, iż na tego pierwszego jest więcej aplikacji. Widać jednak, że środowisko developerów piszących pod Windows Phone 7, rozkręca się coraz bardziej :)

Zmiana z 0% na 2% użyteczności to całkiem sporo jak po jednym wpisie ;)

~~Freedom~~   3 #3 27.08.2011 14:29

@djfoxer

Ciekawe aplikacje. Obecnie używam PC Remote lecz nie omieszkam przetestować Cool Remote. ;)

Czego używasz do radia internetowego i RSS? (o ile używasz :P)

  #4 27.08.2011 14:38

@djfoxer | 26.08.2011 10:42
Uwielbiam hejtować Windowsy ;)

Prawda jest taka, że MS wchodząc na rynek, by zachęcić klientów powinno dawać to co konkurencja + coś ekstra innowacyjnego.

MS dało kafelki (Win 95 rocks!), brak lokalizacji i wiele innych braków (np. thethering dopiero teraz, a dla mnie to rzecz niezbędna).

djfoxer   19 #5 27.08.2011 22:06

@~~Freedom~~
Powiem szczerze, że aplikacji do radia internetowego nie mam :) Coś możesz polecić? :)
Jeśli chodzi o RSSy to używam świetnego programu Weave 3.0. Wersja 3.0 została udostępniona za free. Robi niesamowite wrażenie. Gorąco polecam!
A Ty czego używasz?

Od siebie dodam jeszcze, dwie aplikacje warte zainstalowania. WP7applist i AppFlow. Zamienniki Marketplacea, rewelacyjne!

~~Freedom~~   3 #6 28.08.2011 08:08

@djfoxer

WP7applist również używam, świetny program. :)

Do RSS mam feed me a do radia internetowego TuneIn Radio. Dla mnie program idealny. ;)

djfoxer   19 #7 29.08.2011 09:34

@sunbeam666
MS ma wiernych developerów ;) Zobacz ile aplikacji jest w Marketplace w WP7 a ile np. w osBada. Liczę na to, że po premierze WP7.5 naprawią te błędu, o których wspomniałeś, bo to faktycznie trochę uprzykrza życie.

  #8 11.09.2011 19:12

Uwielbiam hejtować biedne linychy
A o dziuroidzie to wprost uwielbiam pisać. Jest w nim wszystkiego pełno, w szczególności trojanów w markecie. A poza tym 90 % tego co tam jest to bezużyteczne g..no. No i jeszcze ciągłe zawiechy dziuroida. To też go bardzo wyróżnia. Ale to przecież biedny linuch to czego się można po takiej biedzie spodziewać.