Dla VLC nie ma rzeczy niemożliwych. Trwają prace nad odtwarzaniem 360°

Dla VLC nie ma rzeczy niemożliwych. Trwają prace nad odtwarzaniem 360°

Dla VLC nie ma rzeczy niemożliwych. Trwają prace nad odtwarzaniem 360°
27.11.2016 11:11

VLC to odtwarzacz multimediów, który odtworzy prawie wszystkie formaty, jakie istnieją, a z wydaniem wersji 3.0 lista nieobsługiwanych przez niego filmów będzie jeszcze krótsza. Można już pobrać i przetestować wersję podglądową dla Windowsa i macOS (pod przyciskiem „Wszystkie wersje”), która poradzi sobie z materiałami nagrywanymi przez kamerki 360*.

Autorzy VLC nie dokonali tego wyczynu sami. By opracować dobry system odtwarzania panoramicznych materiałów, współpracowali z producentem kamerek panoramicznych, firmą Girotropic. Efektem jest możliwość odtwarzania filmów i wyświetlania zdjęć panoramicznych w taki sposób, by można było poruszać się po nich myszką lub klawiaturą. Obsługiwane są tryby „małej planety” oraz powiększanie fragmentów. Wszystko działa z OpenGL lub Direct3D11. Na stronie projektu znajdziecie filmy testowe, ale należy liczyć się z tym, że niestabilny program będzie sprawiał problemy.

Obraz
Obraz

VLC 3.0 zostanie wydane prawdopodobnie jeszcze w listopadzie. Możliwość odtwarzania takich materiałów pojawi się również w aplikacji mobilnej. Dzięki temu będzie można oglądać panoramiczne zdjęcia i filmy przesuwając smartfon i korzystając z jego czujników położenia. W dalszej kolejności planowana jest obsługa gogli VR (Oculus Rift, Google Daydream, HTC Vive), ale to plan na przyszły rok. Mówi się również o obsłudze dźwięku przestrzennego i śledzeniu ruchów głowy widza.

Różne wersje VLC dla Windowsa i macOS znajdziecie w naszej bazie programów. Podglądowa wersja 360° Preview znajduje się pod przyciskiem „Wszystkie wersje”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)