Do drukowania przez Wi-Fi z Androida nie będą potrzebne dodatkowe aplikacje

Do drukowania przez Wi-Fi z Androida nie będą potrzebne dodatkowe aplikacje

Do drukowania przez Wi-Fi z Androida nie będą potrzebne dodatkowe aplikacje
Oskar Ziomek
18.01.2018 16:46

Użytkownicy Androida będą mogli już wkrótce korzystać z dobrodziejstw natywnej obsługi drukowania przez Wi-Fi Direct. To funkcjonalność, która zakłada bezpośrednie połączenie smartfona z drukarką i która w praktyce obecna jest już w Androidzie od jakiegoś czasu, ale jak na razie działać może tylko dzięki wykorzystaniu poświęconych temu aplikacji, najczęściej dostarczanych przez producentów konkretnych telefonów.

Natywna obsługa pozwoli natomiast je wyeliminować, a tym samym umożliwić korzystanie z Wi-Fi Direct w każdym smartfonie, bez względu na to, czy producent zadbał o dodatkowe aplikacje. Zmiany miałyby pojawić się najprawdopodobniej wraz z premierą kolejnej dużej wersji mobilnego systemu Google – Androida P.

O nadchodzących zmianach w tym zakresie informuje serwis XDA Developers. Rozważania opierają się o dodany niedawno do repozytorium Android Open Source Project fragment kodu, który wskazuje właśnie na rozbudowywanie możliwości związanych z drukowaniem. Załączony w nim pakiet com.android.bips.p2p ma odpowiadać za zarządzanie połączeniem, drukarkami i dodawanie im nowych zadań.

Jeśli przypuszczenia o debiucie funkcji wraz z Androidem P okażą się trafne, natywną obsługę bezpośredniego drukowania zobaczymy w najnowszych smartfonach najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)