Do Google Chrome na Windowsie trafia obsługa filmów HDR

Do Google Chrome na Windowsie trafia obsługa filmów HDR

Do Google Chrome na Windowsie trafia obsługa filmów HDR
Oskar Ziomek
24.01.2018 19:05, aktualizacja: 30.01.2018 18:29

Aktualizacja, 25.01.2018r.

Obsługa trybu HDR trafiła do Google Chrome 64. Poza właściwym monitorem, konieczne jest również posiadanie najnowszej wersji Windowsa 10 i włączonej obsługi HDR w ustawieniach.

Google stawia na ulepszanie Chrome'a między innymi pod kątem wrażeń podczas oglądania filmów. Dlatego też już teraz do przeglądarki w wersji dla Windowsa 10 trafia obsługa filmów HDR, a wkrótce pojawi się także w edycjach dla innych platform. Google chce tym samym wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników wymagających najwyższej jakości materiałów wideo.

HDR to skrót od High Dynamic Range, w kontekście obrazu oznaczający materiał o szerokiej rozpiętości tonalnej. Nie ma to związku z rozdzielczością, a jedynie barwami, którymi cechuje się materiał. Zastosowanie HDR sprawia wrażenie bardziej żywych kolorów, a jednocześnie gwarantuje wyższą czytelność najjaśniejszych oraz najciemniejszych obiektów w kadrze.[img=foto]Warto dodać, że możliwości przeglądarki to jedno, ale do oglądania filmów w tej jakości wciąż potrzebny jest poza tym monitor, który będzie w stanie wyświetlać filmy HDR. Tych wciąż nie ma jednak wiele i w praktyce częściej znajdziemy tę funkcjonalność w najnowszych telewizorach, a co za tym idzie skorzystamy z niej w pierwszej kolejności w komputerach, które wykorzystywane są jako odtwarzacze multimediów w salonie.Poza przeglądarką dla Windowsa 10, obsługa HDR trafić ma także wkrótce do Chrome'a na innych platformach. O przygotowaniach w kontekście Androida wiadomo było jeszcze w ubiegłym roku. Tu również zwrócić należy uwagę, że możliwości przeglądarki to jedno, a do kompletu niezbędny jest obsługujący tę technologię smartfon. A tych jak na razie na rynku jest mało – konieczne jest posiadanie jednego z najnowszych urządzeń.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)