Dobre gry w roku 2016 – rozrywka, której sobie nie odmówiliście

Dobre gry w roku 2016 – rozrywka, której sobie nie odmówiliście

Dobre gry w roku 2016 – rozrywka, której sobie nie odmówiliście
31.12.2016 21:11, aktualizacja: 31.12.2016 21:53

Z jakiegoś powodu gry to nie aplikacje, więc nasze zestawieniepopularności dobrych gier w naszej bazie w roku 2016 publikujemyoddzielnie. Podobnie jak i w wypadku aplikacji, skupimy się naWindowsie i Androidzie, jako najpopularniejszych systemachdesktopowych i mobilnych. Tak, zgadliście, rządzą Minecraft iPokemon GO. Może jednak na tych listach znajdziecie coś innego,ciekawego dla Was?

Top 10 gier na Windowsa, wyniki całkowite

Z Minecraftem nikt tu oczywiście nie wygra. Oprócz niekończącejsię przygody w kubikowym świecie lubicie jednak też samochodówki(EuroTruck Simulator 2, Need For Speed: Unterground 2, Beam NG.drive,platformówki (Icy Tower), klasyczne bijatyki (Little Fighter), skokinarciarskie (Deluxe Ski Jump 2 i 4). Lubicie się też pomęczyć zniemowlęciem (Who’s Your Daddy), wciąż też gracie w szachy,mimo że z komputerem wygrać się prawie nie da (Free Chess).

Top 10 gier na Windowsa z 2016 roku

Prawdziwi z Was samochodziarze. Spośród gier, które trafiły donaszej bazy w tym roku, aż cztery dotyczą aut (Need for Speed: MostWanted, American Truck Simulator, Colin McRae Rally 2005 i Need forSpeed: Carbon). A przecież Grand Theft Auto 2 też ma coś wspólnegoz autami, prawda? Zainteresowało Was też życie symulowanych ludków(The Sims 4 i Fallout Shelter), zarządzanie piłkarzykami (ProEvolution Soccer 2016), potyczki na wojnie (Call of Duty 2), orazzmagania komiksowych bohaterów w odmianie klockowej (LEGO MarvelSuper Heroes).

Top 10 gier na Androida, wyniki całkowite

Gry na smartfonach to oczywiście coś innego, niż gry na PC. Tunie oddalamy się od trendów z Pokemonem GO i Minecraftem na czele.Lubicie też bawić się w quizy i familiardy (Quizwanie, 96% popolsku), hodować koty (My Talking Tom), sprawdzać swoją zręcznośći słuch muzyczny (Piano Tiles 2), przejmować władzę nad światem(Ingress) i strzelać gniewnymi ptakami w świnie (Angry Birds). Mimoto na liście znalazły się też dwie gry przeniesione na smartfonyprosto z PC (Grand Theft Auto San Andreas i Heroes of Might and MagicIII), co każe sądzić, że z czasem ta różnica między graniemsmartfonowym a pecetowym zacznie się zacierać.

Top 10 gier na Androida z 2016 roku

I tutaj nie da się ukryć, że debiutujący w tym roku Pokemon GOwziął co się tylko dało. Oprócz samej gry interesowaliście sięteż dodatkami do niej (Poke Radar, Pokemap). Zainteresowaniewzbudziła przeróbka kultowego Ingresa (IITC). O świetnym PianoTiles już wspominaliśmy, 7 Seconds Challenge wpisuje się zaś wnurt imprezowych gier. Warto polecić pomysłowy i zabawny Nie dajsię zwolnić, oraz oczywiście klasycznego Raymana (znów tytułprzeniesiony z PC). LEGO Ninjago: Skybound jest przede wszystkimpiękne wizualnie. A co z PS4 Remote Play? No cóż, pozycjaobowiązkowa dla każdego użytkownika PlayStation 4.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)