Dobre programy dla dzieci. Kolorowanka to aplikacja dla małych miłośników malowania

Dobre programy dla dzieci. Kolorowanka to aplikacja dla małych miłośników malowania

Dobre programy dla dzieci. Kolorowanka to aplikacja dla małych miłośników malowania
Paweł Piskurewicz
03.06.2015 12:52

Ten tydzień rozpoczęliśmy międzynarodowym Dniem Dziecka. Jeden dzień na dzieci to jednak za mało, dlatego zamierzamy wszystkim rodzicom i dzieciom przybliżyć ciekawe aplikacje przeznaczone dla najmłodszych. Rozpoczynamy od propozycji dla miłośników malowania i kolorowania.

Kolorowanka, jak sama nazwa wskazuje ma nam zastąpić tradycyjne albumy z kolorowankami. Zawiera pokaźny zbiór grafik oraz przyrządów do malowania. W sklepie Google Play znajdziemy wiele aplikacji tego typu, dlaczego więc wspominamy właśnie o niej? Powodów jest kilka. Pierwszy z nich to duża liczba dostępnych kolorowanek bez dodatkowych mikropłatności. Dostępne jest 13 kategorii, a w każdej nich kilka różnych obrazków. Dodatkowo aplikacja oferuje także tryb czystej kartki, na której możemy malować bez żadnych ograniczeń.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po wybraniu odpowiedniej grafiki przechodzimy do okna kolorowania. U góry umieszczono dostępne narzędzia, a u dołu kolory. Dobrze wyważono ich wielkość, tak aby nawet na mniejszych ekranach nie było problemu z ich wyborem, a zarazem grafika była odpowiednio duża. Nie jest to standardem w tego typu aplikacjach. Wśród narzędzi znajdziemy nie tylko różnego rodzaju pisaki, ale też wiele nalepek, w tym animowanych. Efekt naszych prac możemy zapisać w pamięci telefonu.

Aplikacja nie oszałamia wyglądem interfejsu, ale z punktu widzenia dziecka nie jest to element najważniejszy. Za wadę należy uznać obecność reklam, zarówno w menu jak i podczas malowania. Na szczęście autorzy dali nam możliwość ich dezaktywacji poprzez zakup pełnej wersji. Co ważne Kolorowanka nie zawiera mikropłatności. Nawet w darmowej wersji nasza pociecha nie natrafi na komunikat o wymogu dokonania płatności w celu zakupu wybranej kolorowanki czy też narzędzia. I to właśnie możliwość pozbycia się reklam oraz brak mikropłatności są głównymi zaletami Kolorowanki. Wciąż jeszcze wiele aplikacji kierowanych do dzieci jest pozbawiona tych opcji. Program w wersji dla Androida znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Oczywiście nie zastąpi ona tradycyjnej kartki papieru i zestawu kredek, ale może być ich ciekawym uzupełnieniem, np. podczas podróży samochodem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)