Dokumenty i Arkusze Google na Androidzie w końcu obsługują dodatki

Dokumenty i Arkusze Google na Androidzie w końcu obsługują dodatki

Dokumenty i Arkusze Google na Androidzie w końcu obsługują dodatki
28.07.2016 21:03

Od 2014 roku z z Dokumentami i Arkuszami Google w przeglądarce można używać różnych dodatków, rozszerzających możliwość przeglądarkowego pakietu biurowego. Musieliśmy jednak sporo poczekać na pojawienie się dodatków w aplikacjach mobilnych. W nowych wersjach Dokumentów i Arkuszy dla Androida można już korzystać między innymi z DocuSign i Scanbota.

Dodatki do aplikacji rozszerzają możliwości narzędzi biurowych, dzięki czemu nie trzeba przenosić dokumentów i arkuszy do innych programów, by wykonać niektóre zadania. W ciągu prawie trzech lat powstał spory zestaw dodatków, z którymi warto się zapoznać, jeśli pracujecie w Dokumentach Google. Znajdziemy tu narzędzia OCR, interaktywne wykresy, słowniki, narzędzia naukowe i wiele innych.

Wspomniany wcześniej DocuSign, z którego można korzystać na Androidzie, pozwala na stosowanie podpisów elektronicznych. Scanbot zaś dostarcza klasyczny system OCR, zamieniający skany i zdjęcia dokumentów na tekst, który można edytować. Kolejne już dostępne dodatki to ProsperWorks, AppSheet, PandaDoc, ZohoCRM, Teacher Aide, EasyBib i Google Classroom.

DocuSign Android Add-On in Google Docs

Dodatki na Androidzie działają podobnie do tego, co znajdziemy w przeglądarkowej wersji pakietu. Po pobraniu powiązanej aplikacji, pojawi się ona w menu Dokumentów lub Arkuszy. Przesłanie dokumentu do dodatku przypomina udostępnianie zdjęć przez wbudowane mechanizmy Androida.

Dodatki znajdziemy w odpowiedniej sekcji sklepu Play. Z czasem kolekcja będzie się powiększać. W wersji przeglądarkowej można wejść do menu „Dodatki” i tam wybrać swoje ulubione dodatkowe narzędzia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)