Druk świadectw 2011 i DVD-Ranger - nowości w dobrychprogramach

Druk świadectw 2011 i DVD‑Ranger - nowości w dobrychprogramach

04.06.2011 18:05

W tym tygodniu zawartość naszej bazy oprogramowania powiększyła się o kilka nowych pozycji. Podobnie jak miało to miejsce już wcześniej, wybraliśmy dwa najciekawsze naszym zdaniem programy, które chcielibyśmy Wam zarekomendować. Tym razem nasz wybór padł na aplikacje wspomagające wypełnianie i wydruk świadectw oraz umożliwiające kopiowanie i konwertowanie filmów DVD.

Pierwszy z programów, które chcielibyśmy Wam przybliżyć w tym tygodniu nosi nazwę Druk świadectw 2011. Jak sama nazwa wskazuje aplikacja przeznaczona jest do wypełniania świadectw, a następnie ich wydruku na giloszach lub na gotowych drukach. Jest to doskonałe rozwiązanie, które w znacznym stopniu wspomóc może pracę nauczycieli i pracowników różnego rodzaju szkół. Obsługuje ona wszystkie typy świadectw zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, umożliwiając wypełnianie i wydruk świadectw szkół podstawowych, gimnazjalnych, zawodowych, specjalnych, liceów i techników (w tym uzupełniających), szkół policealnych, a także świadectw dojrzałości. Dużą zaletą programu jest pełna automatyzacja powtarzających się czynności, np. podczas wydruku kreator wykorzystuje dane szkoły, klasy czy samego ucznia, podane podczas procesu konfiguracji. Wszystkie niewypełnione pola są automatycznie kreskowane.

Kolejnym, rekomendowanym przez nas programem jest DVD-Ranger, będący mało popularnym, ale godnym uwagi oprogramowaniem do kopiowania oraz konwertowania filmów DVD, charakteryzujące się dużą szybkością pracy i wysoką jakością przetwarzanych materiałów wideo. Program wyposażony został w funkcję Speed Sonic i unikalny algorytm rekompresji Physxtech, który dokonuje korekcji obrazu poprzez fizyczne wykrywanie ruchów. Dodatkowo wspierana jest także architektura CUDA stosowana w nowych kartach graficznych firmy nVidia. Jej wykorzystanie pozwala znacznie skrócić czas potrzebny na konwersję, odciążając tym samym procesor. Według zapewnień producentów średniej długości film HD przekonwertowany może zostać w około 50 minut, a nie 6 godzin jak w przypadku standardowych narzędzi tego typu. DVD-Ranger pozwala także na kolejkowanie zadań, konwertowanie filmów do formatu Blu-ray, zgrywanie zawartości płyt z filmem do plików ISO, a także ich późniejsze wypalanie na nośniku CD/DVD/BD.

Ponadto w naszej bazie zadebiutował także prosty program do zarządzania czcionkami w systemie Windows FontViewOK, narzędzie do wypalania na płytach DVD różnego typu kompilacji DVD Author Plus oraz oprogramowanie do komputerowego wspomagania projektowania 2D ++CAD 2011.

Najnowsza wersja programu Druk świadectw 2011 dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Edukacja i nauka -> Programy dla szkół i nauczycieli.

Aktualną wersję narzędzia DVD-Ranger znaleźć można w naszym dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Obróbka i konwersja wideo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)