Dungeons&Dragons bez kostek i figurek. Klasyk został przeniesiony na gogle VR

Dungeons&Dragons bez kostek i figurek. Klasyk został przeniesiony na gogle VR

Dungeons&Dragons bez kostek i figurek. Klasyk został przeniesiony na gogle VR
17.11.2015 15:21

41-letnia już gra fabularna Dungeons&Dragons wciąż ma się doskonale. Modyfikacji analogowych i cyfrowych też jeszcze nie ma dość. Najnowsze przedsięwzięcie ma przenieść klasyka z kartki w kratkę do wirtualnej rzeczywistości.

2warpstoneptune.com
2warpstoneptune.com

Kiedyś gra w DnD wyglądała jak na widocznym powyżej zdjęciu. Z czasem jednak popularność gry i technika odcisnęły na niej swoje piętno. Doczekaliśmy się kolekcjonerskich figurek, kostiumów (głównie dla młodszych graczy), pięknie wydanych gier planszowych, komputerowych gier sieciowych i rozbudowanych produkcji, bazujących na mechanice klasyka.

Wciąż jednak gdzieś pozostaje obraz grupki skupionej przy stole i mistrza gry, który za zasłoną kryje plan przygody pełnej pułapek i wrogo nastawionych stworów. Tylko jak długo? Powstaje projekt, który z grupki wojowników zrobi samotnika w goglach VR na głowie.

Gra powstaje dzięki współpracy firmy Wizard of the Coast, do której należą obecnie prawa do gry, z AltspaceVR, rozwijającą oprogramowanie do komunikacji z użyciem wirtualnej rzeczywistości. Efektem jest wersja Dungeons&Dragons, w którą zagramy ze znajomymi zdalnie i bez żadnych rekwizytów – wystarczą gogle.

Obraz
Obraz

Celem jest oczywiście przeniesienie doświadczeń z grania w DnD do wirtualnego świata, ale z pewnymi udogodnieniami. Będzie można przenieść się do klimatycznej tawerny (gdzie indziej DnD będzie mieć tyle uroku?) i spotkać ze znajomymi z drugiego końca świata, zupełnie jakby był obok.

AltspaceVR przygotował już zestaw kart postaci, figurki bohaterów z różnych klas i modele popularnych stworów, które na swojej drodze mogą spotkać. Ponadto przygotowane zostały różne płytki terenu, z których będzie można ułożyć miejsce rozgrywania przygody. Odtworzone zostały także charakterystyczne kostki. Autorzy gry przygotowali także instrukcję, która ma nauczyć poruszania się po wirtualnej tawernie.

Co ciekawe, zupełnie jak w prawdziwym życiu, inni użytkownicy mogą udać się do tawerny i obserwować rozgrywkę. Może to zrobić każdy, kto ma odpowiedni sprzęt. Można grać na Oculusie i HTC Vive. Gra jest darmowa i można z niej skorzystać po założeniu konta. Więcej szczegółów można dowiedzieć się z subreddita.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)