Duże zmiany w Google News: aplikacja pozwoli szybciej docierać do wielu źródeł

Duże zmiany w Google News: aplikacja pozwoli szybciej docierać do wielu źródeł
Oskar Ziomek

08.05.2018 20:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wśród zmian, które zostały zapowiedziane podczas trwającej konferencji Google I/O 2018 są także te związane z możliwościami aplikacji Google News. Po modyfikacjach ma się ona stać najlepszą na rynku aplikacją agregującą najświeższe informacje ze świata. Nowe funkcje trafią do wszystkich użytkowników do końca przyszłego tygodnia.

Podczas prezentacji zmiany ujęto w trzy główne kategorie. Google skupiło się na ułatwieniu dostępu do interesujących użytkownika treści, łatwiejszym odszukiwaniu wielu źródeł tych samych wiadomości (by zyskać lepszy kontekst i informacje od wielu redaktorów) oraz możliwości płatnego subskrybowania wiadomości z ulubionych źródeł.

Obraz

Ta ostatnia opcja będzie zgrana z płatnościami realizowanymi bezpośrednio przez Google. Użytkownik nie będzie więc musiał zajmować się odrębnymi płatnościami każdemu wydawcy, a jedynie zasubskrybować wiadomości z wybranego źródła – płatność zostanie automatycznie zrealizowana w tle, by wesprzeć wydawcę.

W aplikacji pojawią się tymczasem zmiany w interfejsie, dzięki którym bezpośrednio przy każdej wiadomości będzie można szybko odwołać się do innych źródeł związanych z tym samym tematem. To kluczowe, by uzyskać pełny obraz opisywanej w wiadomościach sytuacji. Poszczególne informacje nie będą ze sobą łączone jedynie na podstawie treści tytułów. Do tworzenia powiązań zaprzęgnięto sztuczną inteligencję, która będzie proponować alternatywne artykuły bazując bezpośrednio na ich treści.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)