Dysk Google pozwoli lepiej zabezpieczyć pliki przed dalszym rozpowszechnianiem

Dysk Google pozwoli lepiej zabezpieczyć pliki przed dalszym rozpowszechnianiem

Dysk Google pozwoli lepiej zabezpieczyć pliki przed dalszym rozpowszechnianiem
Paweł Piskurewicz
15.07.2015 11:52

Udostępnianie i współdzielenie plików to jeden z najważniejszych elementów chmury. Dotyczy to zwłaszcza dokumentów. Nasze arkusze czy też prezentacje możemy w prosty sposób przesłać i zaprezentować innym, nawet jeżeli nie posiadają konta w usłudze, wystarczy jedynie przeglądarka. Wczoraj Google udostępniło narzędzie, które pozwoli nieco lepiej chronić takie pliki.

Dzięki niemu możemy wyłączyć opcje pobierania, drukowania i kopiowania dla komentujących oraz przeglądających udostępnione dane. Z rozwiązania tego może skorzystać tylko właściciel pliku i to jedynie z poziomu strony internetowej Dysku. W celu aktywacji blokady należy udać się do zakładki Plik, a następnie udostępnij, wybrać opcję zaawansowane i zaznaczyć odpowiednie pole.

Obraz

Blokadę możemy ustawić dla każdego z plików jakie przetrzymujemy w swojej chmurze. Rozwiązanie takie nie chroni całkowicie przed ich dalszym rozpowszechnianiem, wystarczy chociażby wykonać zrzut ekranu. Stanowi jednak dodatkowe zabezpieczenie oraz przypomnienie, dla współpracowników którym udostępniliśmy dane.

Obraz

Osoby takie otrzymają odpowiedni komunikat o tym dlaczego nie mogą pobrać, bądź też drukować współdzielonego pliku. Więcej o działaniu blokady oraz jej API można przeczytać na oficjalnym blogu. Opcja ta będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Dysku Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)