Dzięki nowej wersji notatek Facebook stanie się platformą blogową

Dzięki nowej wersji notatek Facebook stanie się platformą blogową
Redakcja

18.08.2015 14:32, aktual.: 18.08.2015 22:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook zamierza oddać w ręce swoich użytkowników kolejną funkcję, jaka pozwoli na rezygnację z zewnętrznych rozwiązań. Niewielkie, ograniczone grono testerów korzysta z już z nowej wersji notatek, które mają w przyszłości służyć do blogowania na łamach sieci społecznościowej. Choć opcje mogą wydawać się skromne, wielu osobom zapewne w zupełności wystarczą.

Nie każdy użytkownik Facebooka zdaje sobie z tego sprawę, ale sieć umożliwia tworzenie i publikowanie notatek. Funkcja ta jest przeznaczona do tworzenia nieco dłuższych wypowiedzi, okraszonych dodatkowo kilkoma obrazkami. Jej wykorzystanie jest jednak niewielkie, właśnie ze względu na niewiedzę użytkowników. Zamiast tego częściej dodaje się jedno lub kilka zdjęć, a także dodaje wpis jako status, pomimo iż notatki również pozwalają na polubienia, komentarze, udostępnianie, ale także znacznie lepsze zarządzanie ustawieniem obrazów.

Obraz

Pokaz możliwości nowej wersji notatek znajdziemy na profilu Johna Biesneckera. Jego wpis dotyczący podróży do San Francisco może oczywiście zainteresować treścią, ale naszą uwagę zwracają w tym przypadku aspekty techniczne. Notatka jest wyświetlana na całej stronie, nad nią znajduje się natomiast duże zdjęcie otwierające. Dodatkową zaletą jest odpowiednio wyeksponowany nagłówek, większy rozmiar fontu i zwiększona interlinia, które w efekcie powodują, że materiał czyta się znacznie wygodniej, niż dotychczasowe notatki. Oczywiście całość jest dostosowana do urządzeń mobilnych i w ich przypadku lektura również jest bardzo wygodna. Zmiany są obecnie testowane, za jakiś czas powinny trafić do wszystkich użytkowników właśnie z myślą o tym, aby służyły do tworzenia dłuższych wpisów.

Czy eksperyment Facebooka się uda? Oczywiście dostępne w tej sieci społecznościowej notatki nie zapewniają nam takich możliwości edycyjnych jak np. platforma Blogger udostępniana przez Google. Odnoszą także całkowitą porażkę w starciu z niezwykle rozbudowanym Wordpressem, ale to nie wydaje się tutaj żadnym problemem. Facebook ma zaletę, której nie mają własnoręcznie instalowane skrypty, ani niektóre z platform: ogromną liczbę użytkowników, a więc potencjalnych czytelników. Najczęściej znajdziemy na nim swoich znajomych, pisanie bloga na Facebooku może być więc dla wielu osób rozwiązaniem w zupełności wystarczającym, a zarazem wygodnym – przecież już i tak korzystają z niego do komunikacji w ramach Messengera, dodawania zdjęć, uruchamiania aplikacji, przeglądania statusu znajomych i wielu, wielu innych zastosowań.

Jeżeli chcecie skorzystać z notatek, a nie wiecie jak się za to zabrać, przejdźcie na stronę swojego profilu. Następnie kliknijcie przycisk „Więcej” znajdujący się pod obrazem tła. Z rozwiniętego menu wystarczy wybrać opcję „Notatki”. W dowolnym momencie możecie również przenieść sekcję notatek wyżej i ustawić, aby były one wyświetlane w Waszym profilu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)