Dziś o 18:00 w dobreprogramy na żywo: co jeszcze można osiągnąć w rozwoju grafiki komputerowej?

Dziś o 18:00 w dobreprogramy na żywo: co jeszcze można osiągnąć w rozwoju grafiki komputerowej?
Redakcja

25.02.2015 11:12, aktual.: 04.03.2015 14:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie, jak wyglądały gry w czasach pierwszych PC? Pamiętacieten piękny róż i cyjan z karty graficznej CGA? Niewiele rzeczy takbardzo się zmieniło za naszego życia, jak grafika komputerowa. O tymwłaśnie chcemy porozmawiać podczas dzisiejszego odcinka dobreprogramyna żywo – o najważniejszych kamieniach milowych, jakieminęliśmy trakcie drogi do dzisiejszej fotorealistycznej perfekcji,zapewnianej przez najnowsze potężne GPU zielonych czy czerwonych.

Obiecuje się nam bowiem kolejną rewolucję w grafice.Niskopoziomowe interfejsy grafiki, Mantle od AMD, DirectX 12 odMicrosoftu i OpenGL Next od Grupy Khronos (a także Metal od Apple)mają przynieść znacząco większą wydajność na sprzęcie znaczniebardziej przystępnym cenowo. Czy faktycznie przełoży się to naprzełom porównywalny do tego, jaki przyniosło np. wprowadzeniepierwszych akceleratorów graficznych, takich jak karty Voodoo, czyteż to po prostu kolejna próba sprzedania kolejnej generacji sprzętu,której możliwości są owszem, większe niż poprzedniej, ale dla gołegooka amatora różnice pozostają niezauważalne? A jeśli nie, to czy w ogóle jakieś przełomy są jeszcze możliwe?

Naszą dyskusję zilustrujemy przykładami, pokazując jak było, i jakto się wszystko zmieniało, za sprawą coraz potężniejszego sprzętu icoraz bardziej wyrafinowanych technik programistycznych. Liczymy nato, że uda się Was wciągnąć w dyskusję – w końcu dlatego naszprogram nadawany jest na żywo. Czy zgodzicie się z tym, co naszkierownik działu Lab uważa za kamienie milowe? Czy zamierzaciejeszcze inwestować w karty graficzne w tym dziesięcioleciu? A jeślitak, to co byście sobie z dziś dostępnego sprzętu chcieli sprawić,albo na co warto Waszym zdaniem poczekać?

Połączyć się z nami możecie przez Skype (nasz login todobreprogramypl), swoje uwagi możecie zgłaszać też przez czatdziałający na naszej stronie internetowej. Przed połączeniem zalecamyskorzystanie z testu echo123, by sprawdzić ustawienia mikrofonu igłosników. Przypominamy, że realizacja transmisji przez YouTube wiążesię z kilkudziesięciosekundowym opóźnieniem, więc na czas dzwonieniado programu polecamy wyciszenie okna z transmisją lub zamknięcieprzeglądarki aby uniknąć pogłosu.

Dzwnonić zaś warto: wszyscy, którzy dodzwonią się do nas przezSkype, otrzymają atrakcyjne upominki – portalowe koszulki lubkubki.

A może chcesz odwiedzić Intel Extreme Masters?

Tym razem będziemy mieli dla Was w trakcie programu dodatkową atrakcję. Rozdamy 20 wejściówek na Intel Extreme Masters wśród komentujących, którzy zgłoszą chęć pojawienia się na imprezie. Będą to kody, możliwe do zrealizowania do 28 lutego, w systemie biletów online na wybrany dzień imprezy. Uwaga: liczą się wyłącznie komentarze napisane od godziny 18:00 do 20:00. Więcej informacji znajdziecie w naszym poradniku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (344)