Dziś o 18:00 w dobreprogramy na żywo: czemu w IT jest tak mało kobiet?

Dziś o 18:00 w dobreprogramy na żywo: czemu w IT jest tak mało kobiet?

Dziś o 18:00 w dobreprogramy na żywo: czemu w IT jest tak mało kobiet?
Redakcja
04.03.2015 13:05, aktualizacja: 17.04.2015 18:23

Zbliża się Dzień Kobiet – święto przez jednych obchodzone z tradycyjnym goździkiem, przez innych deprecjonowane. Z tej okazji chcemy przyjrzeć się sytuacji kobiet w branży IT. Nowe światło rzucą na sprawę zaproszeni specjalnie z tej okazji goście: Sylwia Robak, działająca we wrocławskiej organizacji Women in Technology, oraz Anna Warzecha, zawodowa programistka, dobrze znana w społeczności użytkowników Pythona (wroc.py).

Z naszymi gośćmi będziemy rozmawiać o świecie IT, programowaniu, pracy i szkoleniach, ale przede wszystkim o kobietach. Postaramy się dowiedzieć, dlaczego tak mało decyduje się na karierę w świecie oprogramowania, czego się obawiają i czy rzeczywiście nie są zainteresowane techniką? A jeśli już zdecydują się wsiąść na przysłowiowy traktor, czego mogą spodziewać się na rynku pracy?

Jako że obie zaproszone przez nas panie mają spore doświadczenie w organizowaniu konferencji technicznych, porozmawiamy także o spotkaniach organizowanych specjalnie z myślą o kobietach. Okazuje się bowiem, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, więc najwyraźniej są potrzebne. Czy różnią się czymś od tych organizowanych „dla wszystkich”? Dlaczego w ogóle warto uczyć się programowania i interesować techniką?

Przypominamy, że formuła naszego programu umożliwia każdemu chętnemu włączenie się w każdej chwili do naszej rozmowy poprzez komunikator Skype lub czat, który uruchomimy przed transmisją. Dzwońcie więc do nas w trakcie programu (nasz login na Skype to dobreprogramypl) i podzielcie się swoimi opiniami o szukaniu w Internecie miłości, przyjaźni lub po prostu towarzystwa do obiadu.

Przed zadzwonieniem prosimy oczywiście o sprawdzenie konfiguracji programu, co można zrobić wykonując rozmowę testową Skype (echo123). Dla wszystkich, którzy się do nas dodzwonią i przekażą swoje komentarze przygotowaliśmy upominki: portalowe kubki i koszulki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (607)